Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 kwietnia 2006

Soul Calibur na dużym ekranie w przyszłym roku?

Elrond, 19 kwietnia 2006, 15:20

Pierwsze informacje o filmie powstającym na podstawie Soul Calibur zaprezentowaliśmy Wam ponad 5 lat temu. Jak wiadomo, obraz ten nie pojawił się do tej pory ale jest nadzieja, iż ujrzymy go w przyszłym roku. Dociekliwi czytelnicy zauważą pewną zbieżność - w 2001 też napisaliśmy, iż Soul Calibur the Movie ukaże się rok później.

Otwarte beta testy Seed jeszcze w tym miesiącu

Elrond, 19 kwietnia 2006, 14:43

Przedstawiciele developerskiej firmy Runestone Game Development, odpowiedzialnej za tworzenie Seed, gry reprezentującej gatunek MMO, zapowiedzieli otwarte beta testy swojej produkcji. Rozpoczną się one już 25 kwietnia i potrwają tydzień. Chętnych do przetestowania Seed i wykrycia ewentualnych błędów zapraszamy do odwiedzin oficjalnej strony gry.

Kolekcja Klasyki - ujawniamy cenę, datę premiery oraz wszystkie tytuły startowe
Kolekcja Klasyki - ujawniamy cenę, datę premiery oraz wszystkie tytuły startowe

Michał Bobrowski, 19 kwietnia 2006, 13:29

Jedną z nowych interesujących inicjatyw na rodzimym rynku wydawniczym, nad którą mamy przyjemność sprawować patronat medialny, jest nowa seria Cenegi – Kolekcja Klasyki. Najwyższa pora aby podać do wiadomości wszystkie najważniejsze informacje na jej temat.

„Złoty” OutRun 2006: Coast 2 Coast
„Złoty” OutRun 2006: Coast 2 Coast

Krooliq, 19 kwietnia 2006, 12:48

Firma SEGA ogłosiła, że prace nad grą wyścigową o nazwie OutRun 2006: Coast 2 Coast dobiegły końca, tym samym uzyskała ona „złoty” status i odjechała do tłoczni.

Przygody Conana również na Xbox 360?

Elrond, 19 kwietnia 2006, 12:35

Jak wiadomo gry z rodzaju MMO są jak na razie domeną PeCetów. Piszę na razie, bowiem Xbox 360 i zapewne PS3, mogą tę sytuację w niedalekiej przyszłości zmienić. Czy zmienią to inna sprawa, nas jednak zaintrygowała plotka, jakoby gra MMO, Age of Conan: Hyborian Adventures, oparta na "barbarzyńskiej" twórczości Roberta E. Howarda, miała się ukazać również na konsoli Xbox 360.

Znamy datę premiery Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Znamy datę premiery Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Krooliq, 19 kwietnia 2006, 12:15

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że firma Rockstar Games zdecydowała się opóźnić o kilka tygodni premierę gry akcji o nazwie Grand Theft Auto: Liberty City Stories. Dziś wiemy już, jak długo przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej
Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej

Elrond, 19 kwietnia 2006, 12:02

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie.

Paris Hilton zmierza ku światu gier
Paris Hilton zmierza ku światu gier

eLKaeR, 19 kwietnia 2006, 10:55

Nazwisko Paris Hilton, czyli dziedziczki wielkiej hotelowej fortuny, znane jest większości dobrze zorientowanych Internautów, ponieważ wiąże się z pewnym głośnym filmem pornograficznym, który przed dwoma laty wypłynął na fale globalnego oceanu informatycznego. Dwudziestopięcioletnia skandalistka chce teraz zwrócić na siebie uwagę graczy, będących posiadaczami nowoczesnych telefonów komórkowych.

100 najlepszych developerów

Elrond, 19 kwietnia 2006, 10:42

Jak powszechnie wiadomo, sukces jest pojęciem względnym - można go mierzyć na szereg różnych sposobów. Jednak redaktorzy Develop Magazine, w celu stworzenia listy najlepszych firm developerskich posłużyli się nagimi liczbami. Miarą sukcesu w tym wypadku były wyniki sprzedaży gier danego developera w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku.

Atari nie wyda TimeShift
Atari nie wyda TimeShift

eLKaeR, 19 kwietnia 2006, 10:10

Korporacja Atari znajduje się w dość trudnej sytuacji rynkowej, o czym zresztą pisaliśmy już m.in. pod koniec ubiegłego miesiąca. Najwidoczniej właśnie z powodu problemów finansowych owej firmy jedną z zapowiedzianych przez nią gier wyda ostatecznie kto inny. Mowa o futurystycznym produkcie z gatunku FPS, zatytułowanym TimeShift.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (19/04/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (19/04/06)

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 09:39

Lara Croft jest niepokonana na brytyjskiej liście bestsellerów. Po raz drugi Tomb Raider: Legend – najnowsza odsłona przygód seksownej pani archeolog – uplasowała się na pierwszej pozycji i bez problemu sięgnęła po miano najlepiej sprzedającej się gry w Wielkiej Brytanii.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - nowy patch coraz bliżej
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - nowy patch coraz bliżej

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 09:11

Koncern Electronic Arts oznajmił, że najnowsza łata do gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II (oznaczona liczbą 1.03), jest już w końcowej fazie testów. Jeśli wszystko pójdzie z planem, patch zostanie na dniach udostępniony w Internecie.

Superman Returns: filmowe gwiazdy również w grze
Superman Returns: filmowe gwiazdy również w grze

BK, 19 kwietnia 2006, 09:06

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że wszystkie ważne postacie, które pojawią się w nadchodzącej grze Superman Returns przemówią do nas głosem swoich filmowych pierwowzorów, a główny bohater będzie wyglądał dokładnie tak, jak aktor, który się w niego wcieli.

Panel do Xboxa 360: zrób to sam
Panel do Xboxa 360: zrób to sam

BK, 19 kwietnia 2006, 09:01

Dla wszystkich posiadaczy Xboxa 360, którzy uważają się za kreatywnych, firma Nyco przygotowała ciekawą ofertę. Jeśli nie mogliście zdecydować się na żaden z dodatkowych paneli dla konsoli, bo po prostu ich wygląd wam się nie podobał, od teraz będziecie mogli stworzyć je sami.

Vivendi Universal zapowiada gry na podstawie nadchodzącego filmu fantasy
Vivendi Universal zapowiada gry na podstawie nadchodzącego filmu fantasy

BK, 19 kwietnia 2006, 08:48

Firma Vivendi Universal zapowiedziała wydanie serii gier związanych z wchodzącym wkrótce na ekrany kin filmem fantasy “Eragon”, który to z kolei powstał w oparciu o książkę autorstwa Christophera Paolini. Nowe gry ukażą się na wszystkie dostępne platformy sprzętowe.

PeCetowa konwersja Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter w
PeCetowa konwersja Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter w "złocie"

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 08:47

Opóźnienie PeCetowej konwersji Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter mogło irytować, ale zdaniem koncernu Ubisoft był to zabieg konieczny. Program poddany był zupełnie innemu cyklowi produkcyjnemu, mającemu na celu jego rozbudowanie w stosunku do bliźniaczych edycji na konsole. Wszystkie prace doprowadzono już do szczęśliwego końca, dzięki czemu gra uzyskała wreszcie status gold.

Gra Pirates of Caribbean: The Legend of Jack Sparrow trafi również do Europy
Gra Pirates of Caribbean: The Legend of Jack Sparrow trafi również do Europy

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 08:26

Przygotowywana przez 7 Studios gra Pirates of Caribbean: The Legend of Jack Sparrow, zostanie wydana również na rynku europejskim. O sprowadzenie programu na Stary Kontynent postarał się koncern Ubisoft, który wczoraj oficjalnie oświadczył o zawarciu stosownego porozumienia z firmą Bethesda Softworks LLC.

Wojna o Tiberium trwa - Command & Conquer 3 staje się faktem!
Wojna o Tiberium trwa - Command & Conquer 3 staje się faktem!

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 07:51

Nie powinno być dla nikogo wielką niespodzianką, że koncern Electronic Arts zamierza wyprodukować kolejny produkt z cyklu Command & Conquer. Plotki o tej grze ukazywały się w Internecie od dłuższego czasu, a o nowym tytule wspomniano nawet w jednym z filmów wchodzących w skład bonusowych materiałów w Command & Conquer: The First Decade. Tak naprawdę jedyną niewiadomą był świat, jaki zostanie wykorzystany w programie...

Top 10 gier w US (PC) (19/04/06)

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2006, 07:07

Przedstawiamy trzynaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 2 do 8 kwietnia.