Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 kwietnia 2006

Najnowsze odsłony Star Treka w sieci

Elrond, 27 kwietnia 2006, 16:50

Fani Star Trek, którzy lubią czasami przenieść się w wirtualne światy oparte na tym uniwersum, mają na co czekać. W trzecim i czwartym kwartale tego roku, korporacja Bethesda Softworks planuje bowiem wydanie dwóch gier bazujących na Star Treku.

Electronic Arts i FIFA - do końca świata albo i jeszcze dłużej

Elrond, 27 kwietnia 2006, 16:06

Oczywiście tytuł tej wiadomości jest sporo przesadzony, jednak nie ulega wątpliwości, iż FIFA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek koncernu Electronic Arts, i tak jeszcze zapewne przez długi czas pozostanie. Ku zadowoleniu fanów Elektroników, i ku rozpaczy ich przeciwników, zarząd firmy podpisał umowę przedłużającą współpracę z FIFA do 2014. Wyłącznościową dodajmy.

Ponad 25 milionów Chińczyków gra w MMO
Ponad 25 milionów Chińczyków gra w MMO

Vercetti, 27 kwietnia 2006, 16:02

Nie trzeba być specjalistą w badaniach rynku gier komputerowych, żeby dostrzec, iż gatunek MMO rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Niebagatelna w tym rola Azjatów, jednak mało kto spodziewał się, że popularność sieciowych produkcji w… Chinach jest aż tak ogromna.

Lost Experience - nietypowy projekt twórców serialu Lost

Elrond, 27 kwietnia 2006, 15:37

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o projekcie stworzenia gry na postawie popularnego i w Polsce, serialu Lost (Zagubieni). Projekt ten prawdopodobnie nie będzie jedynym, bazującym na historii serialowych rozbitków - w sieci pojawiły się plotki o czymś w rodzaju gry, zatytułowanej Lost Experience.

Ile Sony „zarobi” na starcie konsoli PS3?

Krooliq, 27 kwietnia 2006, 15:25

Agencja Reuters właśnie doniosła, że korporacja Sony zdążyła już oszacować koszty, jakie zostaną przez nią poniesione w związku z wprowadzeniem na rynek nowego produktu, jakim jest platforma PlayStation 3.

Twórcy cyklu Age of Wonders szykują nową grę

eLKaeR, 27 kwietnia 2006, 14:55

Holenderskich developerów, zatrudnionych w Triumph Studios, znamy właściwie głównie dzięki strategicznej serii Age of Wonders, istniejącej na rynku od 1999 roku. Obecnie utalentowani projektanci rodem z Niderlandów szykują jednak produkt z całkowicie innego gatunku, o czym jest napisane w najnowszym numerze Official Xbox Magazine.

Zapowiedziano 1848 oraz For Liberty
Zapowiedziano 1848 oraz For Liberty

Elrond, 27 kwietnia 2006, 14:42

Pracownicy serwisu Battlefront.com oraz przedstawiciele firmy developerskiej Hussar Games poinformowali o zawarciu porozumienia, którego owocem będą dwie strategiczne gry turowe. Pierwsza z nich, o krótkiej nazwie 1848, ukaże się w drugim kwartale tego roku, natomiast premierę drugiego projektu, For Liberty, korzystającego z udoskonalonego silnika 1948, przewidziano na 4 lipca.

Zmagania w Guild Wars: Factions rozpoczęte
Zmagania w Guild Wars: Factions rozpoczęte

Krooliq, 27 kwietnia 2006, 14:25

Firmy ArenaNet oraz NCsoft poinformowały, że wielce oczekiwany, pierwszy dodatek do popularnej gry MMO z elementami RPG - Guild Wars, noszący podtytuł Factions, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już jutro o godzinie 8.01 zadebiutuje na światowych rynkach.

Zapaśnicy z sześciokątnego ringu w nowej grze korporacji Midway

eLKaeR, 27 kwietnia 2006, 14:23

Dotychczas wrestling w wydaniu wirtualnym kojarzył się przede wszystkim z połączonymi siłami Yuke's i THQ (zawdzięczamy im m.in. cykl WWE SmackDown!). Teraz entuzjastów amerykańskich zapasów chce przyciągnąć także korporacja Midway, która zapowiedziała właśnie wypuszczenie zupełnie nowej gry z ringowymi mocarzami w rolach głównych.

R&C: Next skasowane - przywitajcie się z Ratchet & Clank: Size Matters
R&C: Next skasowane - przywitajcie się z Ratchet & Clank: Size Matters

Jiker, 27 kwietnia 2006, 13:37

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, tytuł najnowszej gry z Ratchetem i robotem Clankiem w rolach głównych uległ zmianie. Od wczoraj pierwsza pozycja z serii Ratchet & Clank na konsolę PSP nosi podtytuł Size Matters.

Gra na podstawie mangi Brave Story zmierza na PSP

Jiker, 27 kwietnia 2006, 13:13

Yoshiki Okamoto (a także jego jego studio – Game Republic) jest ostatnimi czasy bardzo zapracowany. Przed dwoma dniami informowaliśmy Was o nowej grze, którą tworzy na konsolę Xbox 360. Dzisiaj natomiast dysponujemy materiałem na temat gry z gatunku cRPG, powstającej z myślą o przenośnej konsoli PSP. Informację przekazał całemu światu japoński, renomowany magazyn Famitsu.

Ruszyły beta testy Heroes of Annihilated Empires
Ruszyły beta testy Heroes of Annihilated Empires

Elrond, 27 kwietnia 2006, 12:53

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma GSC Game World udostępniła do otwartych beta testów swoje najnowsze dzieło, Heroes of Annihilated Empires. Co prawda ta wersja oferuje tylko jedną misję, jednak według developerów wystarczy to do wyrobienia sobie zdania o grze oraz skomentowania ich pracy.

Narysuj sobie świat
Narysuj sobie świat

BK, 27 kwietnia 2006, 11:28

Firma 5TH Cell Media zapowiedziała wydanie nowej, nietypowej gry tworzonej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Co w niej takiego wyjątkowego? Gracze będą mogli narysować własny świat i bohaterów, którzy potem ożyją!

Revolution kolejną konsolą zdobytą przez małpki z serii Super Monkey Ball

Jiker, 27 kwietnia 2006, 11:18

Inwazja małpek przybrała na sile. Wczoraj mogliście się zapoznać z wiadomością, dotyczącą otwarcia przez firmę SEGA serwisu Super Monkey Ball World związanego z serią gier Super Monkey Ball (w szczególności z najnowszą odsłoną tworzoną na current-geny, zatytułowaną Adventure). Dzisiaj natomiast przygotowaliśmy dla Was krótką zapowiedź pierwszej gry z serii powstającej na Nintendo Revolution.

HOT PXL - nowa gra koncernu Atari na przenośną konsolę PSP
HOT PXL - nowa gra koncernu Atari na przenośną konsolę PSP

Jiker, 27 kwietnia 2006, 10:44

Oryginalnych gier na PSP jak na lekarstwo. Co prawda mamy kilka jaskółek – Lumines, Exit, czy zbliżające się LocoRoco – lecz wiosny to one chwilowo nie czynią. Z pewnością takie same myśli krążyły nad głowami pracowników Atari i zSlide. Efektem szalonej burzy mózgów jest zapowiedź gry HOT PXL.

Konkurs Twierdza 2 Deluxe gra za friko! zakończony
Konkurs Twierdza 2 Deluxe gra za friko! zakończony

Solnica, 27 kwietnia 2006, 10:13

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Twierdza 2 Deluxe. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Prace nad Rise of Nations: Rise of Legends zakończone!
Prace nad Rise of Nations: Rise of Legends zakończone!

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 09:18

Czy magia ma szansę rywalizować z nowoczesną technologią? Na to pytanie już wkrótce spróbuje odpowiedzieć gra Rise of Nations: Rise of Legends, która osiągnęła właśnie „złoty” status. Od debiutu na rynku dzieli ją już tylko wytłoczenie płyt i zapakowanie tych ostatnich do pudełek.

Uno – pierwsza gra obsługująca kamerę Xboxa 360
Uno – pierwsza gra obsługująca kamerę Xboxa 360

BK, 27 kwietnia 2006, 08:59

Pierwszą grą na Xboxa 360, która obsługuje przeznaczoną dla konsoli kamerę, nie będzie żadna poważna produkcja, lecz Uno – prosta gierka, którą za jakiś czas będzie można pobrać, jako jedną z wielu klasycznych pozycji dostępnych dzięki usłudze Xbox Live Arcade.

Wszechświat Phantasy Star się kurczy
Wszechświat Phantasy Star się kurczy

BK, 27 kwietnia 2006, 08:47

Kilka dni temu informowaliśmy was, że gra Phantasy Star Universe ukaże się również na konsolę Xbox 360. Dla wszystkich oczekujących na tą wersję gry mamy przykrą wiadomość – w sieciowych potyczkach posiadacze 360-tek nie będą mogli spotkać tych, którzy będą grać na pecetach i Playstation 2.

Czego możemy spodziewać się po grze z cyklu Bomberman dla konsoli PSP?
Czego możemy spodziewać się po grze z cyklu Bomberman dla konsoli PSP?

eLKaeR, 27 kwietnia 2006, 08:08

Od blisko dwóch tygodni wiemy, że korporacja Konami przygotowuje się do wydania duetu nowych gier z popularnej serii Bomberman, zapoczątkowanej w latach osiemdziesiątych XX wieku. Mowa o Bomberman: Act Zero (premiera w drugiej połowie bieżącego roku) dla platformy Xbox 360 oraz o dość tajemniczym produkcie dla PlayStation Portable. Mamy dla Was świeże informacje nt. tego ostatniego.

Ruszyła druga edycja konkursu Be a Guitar Hero
Ruszyła druga edycja konkursu Be a Guitar Hero

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 07:58

Firma RedOctane rozpoczęła poszukiwania kolejnego gitarzysty, który uświetniłby swoją grą drugą odsłonę cyklu Guitar Hero. Konkurs jest atrakcyjny nie tylko ze względu na oferowane nagrody. Utwór skomponowany przez zwycięzcę znajdzie się w programie, a bohater rywalizacji otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności na różnych imprezach.

Elebits pierwszą ujawnioną grą ze stajni Konami dla Nintendo Revolution

eLKaeR, 27 kwietnia 2006, 07:23

Wielkimi krokami zbliża się moment ujawnienia wszystkich sekretów, skrywanych pod nazwą Nintendo Revolution. Szczegóły, dotyczące nowej konsoli z Kyoto, poznamy w trakcie majowych targów Electronic Entertainment Expo (E3), natomiast już teraz możemy poinformować Szanownych Czytelników o pierwszej „rewolucyjnej” grze, szykowanej przez fachowców z dalekowschodniej korporacji Konami.

Seed w majowej ofercie promocyjnej
Seed w majowej ofercie promocyjnej

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 07:16

Debiutująca w najbliższy wtorek gra Seed, pozwoli na darmową rozgrywkę przez czternaście pierwszych dni od zainstalowania programu. Później za użytkowanie produktu firmy Runestone Game Development trzeba będzie płacić i to sporo. Autorzy przygotowali jednak małą promocję, która umożliwi dłuższą zabawę za takie same pieniądze.

Nowe gry Valve przeznaczone będą na konsolę Xbox 360
Nowe gry Valve przeznaczone będą na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 07:14

Firma Valve Corporation, o której ostatnio regularnie słyszymy przy okazji produkcji nowych dodatków do gry Half-Life 2, zamierza skupić się na produkcji nowych gier z myślą o konsoli Xbox 360.

Znamy datę premiery gry Prey
Znamy datę premiery gry Prey

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 07:09

Niewiele ponad dwa miesiące dzielą nas od premiery nowej, pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Prey, nad którą pieczę sprawuje firma 3D Realms Entertainment. Po długim oczekiwaniu, koncern 2K Games określił wczoraj dokładnie, kiedy możemy spodziewać się wspomnianego wyżej programu na rynku.

SiN Episodes: Emergence w
SiN Episodes: Emergence w "złocie"

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2006, 07:07

Na oficjalnej stronie gry SiN Episodes Shawn Ketcherside z firmy Ritual Entertainment opublikował wiadomość, z której wynika, że pierwszy epizod programu o nazwie Emergence osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Sequel Full Auto w drodze?

eLKaeR, 27 kwietnia 2006, 07:07

Samochodowa gra akcji pt. Full Auto należy do pierwszego rzutu pozycji, dedykowanych wyłącznie konsoli Xbox 360. Twórcami owego produktu są pracownicy kanadyjskiej firmy Pseudo Interactive, którzy najprawdopodobniej przygotowują teraz jego kontynuację. Developerzy z Kraju Klonowego Liścia podpisali bowiem z korporacją Sega umowę, dotyczącą nowego elektroniczno-rozrywkowego przedsięwzięcia.