Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 kwietnia 2006

Poradnik: The Sims 2: Własny Biznes

Redakcja GRYOnline.pl, 4 kwietnia 2006, 19:03

Poradnik do gry „The Sims 2: Własny Biznes” objaśnia krok po kroku w jaki sposób otworzyć własny wirtualny interes aby wreszcie zacząć zarabiać pieniądze, które później można przecież spożytkować idąc „na studia” bądź roztrwonić używając „nocnego życia”.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Marzec 2006

Redakcja GRYOnline.pl, 4 kwietnia 2006, 17:48

W szesnastym zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier zrobiło się stosunkowo erpegowo. :-) Wszystko za sprawą premiery Obliviona oraz polskiej premiery Fable’a – zainteresowanie Gothikiem utrzymuje się od... zawsze.

Najpopularniejszy jeż, Sonic, już niedługo na konsolach nowej generacji
Najpopularniejszy jeż, Sonic, już niedługo na konsolach nowej generacji

Elrond, 4 kwietnia 2006, 13:38

W zeszłym roku na targach branżowych można było obejrzeć trailery nowych przygód najpopularniejszego jeża elektronicznej rozrywki, Sonica. Jego fani z pewnością zadawali sobie pytanie, kiedy też Sonic zagości na rynku. Odpowiedź już znamy - w tym roku.

Nadlatuje następca Wings Over Vietnam

eLKaeR, 4 kwietnia 2006, 13:15

W połowie ubiegłego miesiąca firma OniGames wprowadziła na polski rynek pecetowy symulator samolotów wojskowych, nazwany Wings Over Vietnam. Pozycja ta ma szansę zdobyć popularność w naszym kraju również za sprawą sugerowanej ceny detalicznej w wysokości 9,99 PLN. Tymczasem twórcy omawianego produktu szykują już jego kontynuację.

Dungeon Siege 2: Broken World – pierwsze szczegóły oraz obrazki

Krooliq, 4 kwietnia 2006, 11:48

W połowie marca pisaliśmy, że firma 2K Games przejęła prawa od koncernu Microsoft Entertainment i zajmie się wydaniem kolejnych dwóch tytułów z serii Dungeon Siege. Dziś natomiast, dzięki przedstawicielom serwisu Gamespot, dysponujemy pierwszymi informacjami na temat jednej z tych, powstających właśnie produkcji, mianowicie Dungeon Siege 2: Broken World.

Czy da się wyżyć tworząc gry komputerowe?

Elrond, 4 kwietnia 2006, 11:24

Redaktorzy magazynu Game Developer przeprowadzili wśród developerów badania, które miały na celu określenie średnich zarobków wśród poszczególnych grup osób zajmujących się tworzeniem gier, m.in. programistów, producentów czy artystów. Jeśli więc marzy się Wam zaistnienie w tym światku, a nie wiecie czy starczy z tego na kieliszek chleba, rzućcie okiem na wspomniany raport.

Nowa wersja PSP już wkrótce w japońskich sklepach
Nowa wersja PSP już wkrótce w japońskich sklepach

BK, 4 kwietnia 2006, 11:07

Podczas konferencji zorganizowanej przez Sony Computer Entertainment Japan, Ken Kutaragi zaprezentował nową wersję konsoli Playstation Portable, która już pod koniec kwietnia pojawi się w japońskich sklepach.

Autorzy Football Manager i America's Army: Rise of a Soldier pod skrzydłami firmy Sega

eLKaeR, 4 kwietnia 2006, 10:55

Dalekowschodniej korporacji Sega najwyraźniej nie wystarczają już własne siły developerskie. Koncern rodem z Japonii przejął bowiem właśnie kontrolę nad dwiema firmami, które zajmowały się dotąd produkcją gier samodzielnie.

Ensemble Studios: plany na przyszłość
Ensemble Studios: plany na przyszłość

BK, 4 kwietnia 2006, 10:45

Ensebmle Studios, twórcy słynnej serii Age of Empires pracują w tej chwili nad dwoma projektami: konsolowym RTS-em i nową grą z gatunku MMO. Bardzo prawdopodobne, że choć jedna z nich zostanie zaprezentowana światu już w maju podczas E3.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (04/04/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (04/04/06)

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2006, 10:37

Początkowa euforia związana z wydaniem gry The Elder Scrolls IV: Oblivion traci w Wielkiej Brytanii na sile. Program firmy Bethesda Softworks LLC nie zdołał w tym tygodniu obronić tytułu najlepiej sprzedającej się produkcji rozrywkowej na Wyspach. Czwarta odsłona legendarnego cyklu wyraźnie traci, co wykorzystał inny hit – The Godfather.

Office Massacre powraca pod zmienioną nazwą

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2006, 10:04

Wczoraj poruszyliśmy temat brytyjskiej firmy Alten8, która ze względu na dużą krytykę ze strony innych producentów oprogramowania rozrywkowego, zdecydowała się zrezygnować z wydania gry Office Massacre. Jak się jednak okazało, wzbudzający spore kontrowersje program ostatecznie zostanie opublikowany, tyle, że w nieco zmienionej wersji i pod inną nazwą.

Puyo Pop Fever (PSP, DS) zostanie wydane również w Europie

Jiker, 4 kwietnia 2006, 09:58

Firma Ignition Entertainment zdecydowała się zostać europejskim wydawcą gry Puyo Pop Fever, w wersjach na konsole Nintendo DS oraz Sony PSP. Jak dotąd wymieniona pozycja ukazała się jedynie na rynku japońskim. I to blisko półtora roku temu.

EMPiK - Top Lista nr 13 (04/04/06)

Krooliq, 4 kwietnia 2006, 09:47

Czas na nasze cotygodniowe spotkanie z EMPiKOwą listę TOP 10, czyli zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 27.03.2006 do 02.04.2006 w 77 salonach wyżej wymienionej sieci.

Playstation 3 – 8 maja wszystko będzie jasne

BK, 4 kwietnia 2006, 09:47

Na dwa dni przed rozpoczęciem imprezy Electronic Entertainment Expo, na której zostaną zaprezentowane nie tylko najnowsze gry, ale również kolejne informacje o konsolach nowej generacji, odbędzie się konferencja prasowa na temat PS3.

The Fast and the Furious: Tokyo Drift nadjeżdza na PS2 i PSP
The Fast and the Furious: Tokyo Drift nadjeżdza na PS2 i PSP

BK, 4 kwietnia 2006, 09:41

Do kin zmierza trzecia część przeboju „Fast and the Furious”, a firma Namco Bandai zapowiedziała na lato tego roku wydanie gry nawiązującej do przedstawionych w niej wydarzeń. Wyścigi pojawią się w dwóch wersjach, na Playstation 2 i Playstation Portable.

7th Serpent: Crossfire - modyfikacja do Max Payne 2 już dostępna
7th Serpent: Crossfire - modyfikacja do Max Payne 2 już dostępna

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2006, 09:29

Crossfire to tytuł pierwszego epizodu nowej gry o nazwie 7th Serpent, który przez trzy lata przygotowywany był w całkowitej tajemnicy. Program będący modyfikacją Max Payne 2: The Fall of Max Payne jest produkcją amatorską, ale przez kilka dni swojej obecności w Internecie zdążył spotkać się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów nieustraszonego policjanta.

Mistrzostwa Świata FIFA 2006 także w wersji mobilnej
Mistrzostwa Świata FIFA 2006 także w wersji mobilnej

Vercetti, 4 kwietnia 2006, 08:46

Kiedy EA Sports podało listę platform, na których będzie nam dane zagrać w Mistrzostwa Świata FIFA 2006, wydawało się, że posiadacze zarówno pecetów, jak też konsol stacjonarnych i przenośnych będą usatysfakcjonowani. Zapomniano jednak o jeszcze jednym rodzaju maszynek do grania, a mianowicie o telefonach komórkowych.

Beta-testy Guild Wars: Factions zakończone sukcesem
Beta-testy Guild Wars: Factions zakończone sukcesem

Vercetti, 4 kwietnia 2006, 08:41

Osoby lubujące się w grach MMO wiedzą zapewne, że w ubiegły weekend miały miejsce beta-testy pierwszego oficjalnego dodatku do gry Guild Wars, która stanowi obecnie największą alternatywę dla World of Warcraft. Jak donosi developer produktu, firma ArenaNet, trzydniowe przedsięwzięcie zakończyło się spektakularnym sukcesem.

Mithis Entertainment w opałach?

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2006, 08:31

Niepokojące informacje dotyczące studia Mithis Entertainment napływają do nas z obozu brytyjskiej firmy SCi Entertainment Group, która kilka dni temu zorganizowała specjalną konferencję prasową, poświęconą swoim finansom.

Strike Force: Red Cell wcześniej, niż zapowiadano
Strike Force: Red Cell wcześniej, niż zapowiadano

eLKaeR, 4 kwietnia 2006, 07:44

Strike Force to nazwa doskonale znana miłośnikom Unreal Tournament 2004, bowiem odnosi się do jednej z bardziej popularnych modyfikacji owej pozycji. Dobra passa SF skłoniła programistów z Vision Studios do rozpoczęcia prac nad Strike Force: Red Cell, czyli samodzielną grą dla komputerów osobistych klasy PC i konsol Xbox 360.

Kontrowersje wokół zbroi dla konia w The Elder Scrolls IV: Oblivion
Kontrowersje wokół zbroi dla konia w The Elder Scrolls IV: Oblivion

Krystian Smoszna, 4 kwietnia 2006, 07:34

Można go ukraść, kupić lub dostać za darmo po wykonaniu pierwszego zadania z wątku głównego. Każdy użytkownik gry The Elder Scrolls IV: Oblivion wie, że bez względu na to, w jaki sposób zdobędziemy konia, jest on wprost nieoceniony w podróżowaniu po prowincji Cyrodiil, o ile oczywiście nie korzysta się z cudownych możliwości teleportacji pomiędzy wybranymi lokacjami...