Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 kwietnia 2006

EMPiK - Top Lista nr 15 (18/04/06)

Krooliq, 18 kwietnia 2006, 19:05

Już po raz piętnasty w tym roku spotykamy się z EMPiKową listą TOP 10, czyli cotygodniowym zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 10.04.2006 do 16.04.2006 w 77 salonach tej sieci.

Sympatyczny robal, Jim, powróci

Elrond, 18 kwietnia 2006, 16:07

Dawno, dawno temu (przynajmniej w kategorii gier wideo), developerzy z Shiny Entertainment powołali do życia dżdżownicę o imieniu Jim, której przygody w platformówce pod tytułem Earthworm Jim, okraszone kolorową grafiką i sporą dozą poczucia humoru, przyciągnęły do telewizorów (monitorów) rzesze fanów. Teraz jest szansa, że Jim powróci, w zupełnie nowych szatach.

Hyde Park: Growe czytelnictwo

Redakcja GRYOnline.pl, 18 kwietnia 2006, 15:53

W Hyde Parku znajdziecie tekst jednego z naszych czytelników – Thompsona – który traktuje o serii książek inspirowanych grami Blizzarda. Serdecznie zapraszamy do jego lektury

Metroid Prime na E3?

Vercetti, 18 kwietnia 2006, 15:05

Choć o strzelance Metroid Prime 3 wciąż nie wiadomo zbyt wiele, możliwe, iż wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Serwis IGN podał bowiem do wiadomości, że na zbliżających się targach Electronic Entertainment Expo dane nam będzie podziwiać grywalną wersję wspomnianego FPS-a.

Poinformowano o pracach nad TerraWars: New York Invasion
Poinformowano o pracach nad TerraWars: New York Invasion

Elrond, 18 kwietnia 2006, 13:47

Tegoroczne targi elektronicznej rozrywki, E3, zbliżają się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, iż firmy wydawnicze zaczynają powoli ujawniać, z czym też na targach się zaprezentują. I tak wiemy, że jedną z pozycji, które można będzie zobaczyć na stoisku Tri Synergy będzie TerraWars: New York Invasion, futurystyczna gra akcji rzucająca nas do Nowego Jorku, zaatakowanego przez Obcych.

Gears of War dopiero w listopadzie?
Gears of War dopiero w listopadzie?

Krooliq, 18 kwietnia 2006, 13:35

Dwie największe na świecie sieci sklepów oferujących szeroki asortyment produktów elektoniczno-rozrywkowych, GameStop oraz Electronics Boutique (EB Games), przy dacie premiery edycji na Xboxa 360 gry Gears of War – nowego przedsięwzięcia twórców bestsellerowej serii Unreal umieściły listopadowy termin.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure na wielkim ekranie
Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure na wielkim ekranie

Krooliq, 18 kwietnia 2006, 12:39

Do obszernej, stale rosnącej, listy tytułów gier komputerowych, które w najbliższym czasie doczekają się przeniesienia na wielki ekran, dołączy niebawem kolejna produkcja. Wytwórnie MTV Films oraz Paramount właśnie poinformowały, że rozpoczęły prace nad ekranizacją gry o nazwie Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure.

Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek
Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek

Elrond, 18 kwietnia 2006, 12:14

Gracze, których podłamała wiadomość o braku developera trzeciej odsłony całkiem przyzwoitej serii strategii, Disciples, mogą odetchnąć z ulgą i odstawić nerwosol. Tworzeniem gry zajęły się rosyjskie firmy .dat oraz Akella, a umowę o współpracy z tą drugą podpisali właśnie przedstawiciele Strategy First.

Hakerzy atakują Nintendo DS!

BK, 18 kwietnia 2006, 12:07

Znana do tej pory jako Detect Hack gra tworzona przez Red Entertainment na konsolę Nintendo DS, właśnie zmieniła nazwę na Project Hacker. Pojawiły się również pierwsze informacje zarówno na temat fabuły, jak i przebiegu rozgrywki.

Dokonaj przeróbki gry Crashday za pośrednictwem oficjalnych narzędzi
Dokonaj przeróbki gry Crashday za pośrednictwem oficjalnych narzędzi

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 10:07

Sympatycy gry Crashday mogą skorzystać już z zestawu narzędzi do modyfikacji gry. Niezbędny do tego celu pakiet SDK (Software Development Kit) został opublikowany wczoraj przez firmę Atari.

PSP2IRC czyli czat na PSP
PSP2IRC czyli czat na PSP

BK, 18 kwietnia 2006, 09:41

Wszyscy posiadacze konsoli PSP z dostępem do sieci, którzy wciąż czekają na wprowadzenie technologii VoIP, popularnie nazywanej telefonią internetową, mogą spróbować innego rozwiązania. Od teraz w komunikacji pomoże im klient IRC, nazwany po prostu PSP2IRC.

Przedsprzedaż Savage 2 przedłużona
Przedsprzedaż Savage 2 przedłużona

Elrond, 18 kwietnia 2006, 09:39

Przedstawiciele firmy S2 Games, zajmującej się developingiem gry Savage 2: A Tortured Soul, poinformowali o przedłużeniu okresu, w którym można zamówić ją w przedsprzedaży. Wcześniejsza data, 15 kwietnia, została zmieniona na 1 czerwca tego roku.

Destroy All Humans! - będzie sequel
Destroy All Humans! - będzie sequel

BK, 18 kwietnia 2006, 09:35

Destroy All Humans!, doskonała gra akcji w klimacie SF, doczeka się kontynuacji. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez wydawcę, firmę THQ, a gra w wersji na Playstation 2 i pierwszego Xboxa pojawi się jeszcze w tym roku.

Darth Vader głównym bohaterem nowej gry, przygotowywanej przez LucasArts
Darth Vader głównym bohaterem nowej gry, przygotowywanej przez LucasArts

eLKaeR, 18 kwietnia 2006, 09:23

Swoista lista życzeń na rok 2006, opublikowana w ostatnich dniach Anno Domini 2005 na serwisie TheForce.net i dotycząca m.in. nowych gier spod znaku Star Wars, wydaje się pokrywać z planami firmy LucasArts na przyszłość. Zestawienie uwzględnia bowiem np. pozycję z Darthem Vaderem w roli głównej, a właśnie o takiej dowiedzieliśmy się teraz z artykułu na sieciowej stronie gazety The New York Times.

Druga oficjalna modyfikacja The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna
Druga oficjalna modyfikacja The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 08:29

Firma Bethesda Softworks LLC opublikowała drugą, oficjalną modyfikację do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Po pamiętnej zbroi dla konia przyszedł czas na misję związaną z uruchomieniem planetarium – lokacji, która zlokalizowana jest w stolicy krainy Cyrodiil, mieście Imperial City.

Guitar Hero II w produkcji!
Guitar Hero II w produkcji!

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 07:50

Biorąc pod uwagę spory sukces gry Guitar Hero na rynku, niniejsza wiadomość nie powinna być dla nikogo większą niespodzianką. Firma RedOctane oficjalnie zapowiedziała powstanie sequela wydanego w ubiegłym roku hitu, który tradycyjnie już, zostanie stworzony z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2.

Błędy gry Major League Baseball 2K6 w wersji na konsolę Xbox 360
Błędy gry Major League Baseball 2K6 w wersji na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 07:44

Przedstawiciele firmy 2K Sports, która 11 kwietnia opublikowała na rynku najnowszą odsłonę cyklu Major League Baseball z myślą o nowym Xboksie, nie mogą zaliczyć jej premiery do szczególnie udanych. Użytkownicy konsoli narzekają na irytujący błąd gry, który w trakcie zabawy potrafi doprowadzić do zawieszenia się urządzenia.

Half-Life 2: Episode One do ściągnięcia od pierwszego maja
Half-Life 2: Episode One do ściągnięcia od pierwszego maja

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 07:40

Coraz bliżej do premiery debiutanckiego rozszerzenia gry Half-Life 2 – pierwszoosobowej strzelaniny, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała pod koniec 2004 roku. Już za niespełna dwa tygodnie, firma Valve Corporation umożliwi ściągnięcie dodatku z Internetu.

Raj ma swoją oficjalną stronę
Raj ma swoją oficjalną stronę

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2006, 07:37

Koncern Ubisoft poinformował przed kilkoma dniami, że w sieci pojawiła się oficjalna strona internetowa produktu o nazwie Paradise – gry przygodowej, nad której tworzeniem czuwa Benoit Sokal, autor znanego cyklu Syberia.