Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2006, 12:02

autor: Elrond

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie.

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie. Kierownictwo Marvel przedłużyło także do 2017 roku umowę wydawniczą z Activision.

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej - ilustracja #1

Jeszcze w tym roku ukaże się X-Men: The Official Game oraz gra oparta na filmie Spider-Man 3, i wygląda na to, że na tych projektach Marvel nie poprzestaje. W najnowszym numerze magazynu Game Informer zamieszczono artykuł, z którego wynika, iż Activision przymierza się do wprowadzenia na rynek kolejnej gry opartej na komiksach Marvela o podtytule Ultimate Alliance. Docelowymi platformami mają być konsole obecnej oraz nowej generacji.

W Marvel: Ultimate Alliance znajdziemy ponad 20 grywalnych postaci, m.in. Spider-Man, Wolverine, Captain America, Thor, Elektra, Ghost Rider czy Silver Surfer. Niestety, obecnie nie wiadomo nic więcej na temat powstającej gry, oprócz tego, że za jej developing odpowiada Raven Software, a sama rozgrywka ma być bardziej nastawiona na akcję niż przykładowo X-Men Legends, również stworzone przez Kruków. Prawdopodobny termin wydania gry to jesień tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

X-Men: The Official Game

X-Men: The Official Game