Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2006, 12:02

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie.

Fani bohaterów komiksów Marvel Entertainment chyba nie mogą narzekać na brak elektronicznych przygód wspomnianych postaci. A zarówno najbliższa jak i dalsza przyszłość przyniesie kolejne gry z ich udziałem. Jak wiadomo, Marvel podpisał umowę z Microsoftem, której przedmiotem było udzielenie gigantowi z Redmont praw do stworzenia gry z gatunku MMO, w której wystąpią komiksowe postacie. Kierownictwo Marvel przedłużyło także do 2017 roku umowę wydawniczą z Activision.

Bohaterowie Marvela w kolejnej grze komputerowej - ilustracja #1

Jeszcze w tym roku ukaże się X-Men: The Official Game oraz gra oparta na filmie Spider-Man 3, i wygląda na to, że na tych projektach Marvel nie poprzestaje. W najnowszym numerze magazynu Game Informer zamieszczono artykuł, z którego wynika, iż Activision przymierza się do wprowadzenia na rynek kolejnej gry opartej na komiksach Marvela o podtytule Ultimate Alliance. Docelowymi platformami mają być konsole obecnej oraz nowej generacji.

W Marvel: Ultimate Alliance znajdziemy ponad 20 grywalnych postaci, m.in. Spider-Man, Wolverine, Captain America, Thor, Elektra, Ghost Rider czy Silver Surfer. Niestety, obecnie nie wiadomo nic więcej na temat powstającej gry, oprócz tego, że za jej developing odpowiada Raven Software, a sama rozgrywka ma być bardziej nastawiona na akcję niż przykładowo X-Men Legends, również stworzone przez Kruków. Prawdopodobny termin wydania gry to jesień tego roku.