Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2006, 17:27

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Myśli nieprzemyślane - Na tuzin dni przed E3

Za dwanaście dni od dzisiaj rozpoczynają się dwunaste Electronic Entertainment Expo – E3 2006. W tym roku organizatorzy spodziewają się 400 wystawców z 80 krajów świata, ale to co czyni te targi najważniejszymi, to nie ich wielkość, ale premierowy charakter.

Myśli nieprzemyślane - Na tuzin dni przed E3 - ilustracja #1

Za dwanaście dni od dzisiaj rozpoczynają się dwunaste Electronic Entertainment Expo – E3 2006. W tym roku organizatorzy spodziewają się 400 wystawców z 80 krajów świata, ale to co czyni te targi najważniejszymi, to nie ich wielkość, ale premierowy charakter – większość hitów, w które będziemy grać w ciągu następnego roku a czasem i kolejnych lat, pokazywana jest po raz pierwszy właśnie w centrum wystawienniczym w Los Angeles.

Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym również my udajemy się za Wielką Wodę, by przywieźć Wam z tej największej na świecie feerii gier garść nowinek o tytułach, których warto będzie wyglądać. „Where Business Gets Fun” (tam, gdzie biznes staje się zabawą) – brzmi motto targów, ładnie kryjąc fakt, że trzy dni dyskoteki totalnej i koło tysiąca gier do zobaczenia, z czego setka godnych uwagi, to przede wszystkim kawał pracy na ciężki ból głowy. Ale w sumie... fajne to jest. :-)

W tym roku najbardziej ciekawi jesteśmy, czy i co dowiemy się i/lub zobaczymy u Nintendo. Czy Wii okaże się Revolution? :] Poza tym jest kilka gierek, o których chcielibyśmy się coś więcej dowiedzieć, a może i chwilkę w nie pograć. Do nich należy z całą pewnością Neverwinter Nights 2, Supreme Commander, Armed Assault, Warhammer Online czy Burning Crusade. Wśród firm, z którymi jesteśmy umówieni na prezentacje znajduje się i Bethesda, i Activision, i LucasArts, i Blizzard, i Vivendi, i THQ, i NC Soft, i Electronic Arts, i CD Projekt. :-) I tak dalej...

Wszystkie zgromadzone, zdobyte lub wydarte przez nas informacje będziemy publikować na bieżąco na specjalnie przygotowanych pod kątem targów E3 stronach. Szykujcie się tym samym na zalew filmów, zdjęć i pierwszych wrażeń ze wszystkiego, co nam tylko wpadnie w oczy. Serdecznie zapraszamy!

Borys „Shuck” Zajączkowski

Myśli nieprzemyślane - Na tuzin dni przed E3 - ilustracja #2

UV-owy przegląd niesportowy

W ubiegłym tygodniu sporo miejsca w naszym serwisie informacyjnym poświęciliśmy grze Prey – pierwszoosobowej strzelaninie, nad którą pracuje zespół Human Head Studios. Powstający w ogromnych bólach program, który po raz pierwszy zapowiedziano w 1995 roku, ma już określoną datę premiery. Znamy również szczegóły dotyczące edycji kolekcjonerskiej, która zapowiada się niezwykle interesująco. Na koniec mała wzmianka dotycząca oficjalnego demo, którego na pewno możemy spodziewać się przed 10 lipca.

Nowa konsola firmy Nintendo, którą dotąd określano mianem Revolution, ma już oficjalną nazwę! Jaką? Tego dowiecie się zaglądając tutaj. Fani konkurencyjnych maszynek do grania (konkretnie PlayStation 2 i Xbox) nie mają powodów do radości. Blizzard Entertainment wyraźnie nie sprostał zadaniu i zawiesił dalsze prace nad StarCraft: Ghost. Cóż, jak widać zdarza się nawet najlepszym. Jest nadzieja, że program powróci na rynek z myślą o konsolach nowej generacji, ale na razie są to tylko spekulacje.

Electronic Arts poczyna sobie coraz śmielej, czego najlepszym dowodem jest przedłużenie umowy z FIFA (międzynarodową organizacją piłkarską) do... 2014 roku! Konkurencji z Konami znów zagrano na nosie, ale nie oznacza to, że producenci Pro Evolution Soccer zamierzają się poddawać.

Na koniec smutna wiadomość. Tommy Bruner, niezwykle popularny snowboardzista zmarł 21 kwietnia w wyniku odniesionych obrażeń na stoku. Sportowiec firmował grę poświęconą tematyce białego szaleństwa, którą wyprodukowała firma Bongfish Interactive Entertainment...

To oczywiście tylko część istotnych wiadomości, jakie zaprezentowaliśmy Tobie, drogi Czytelniku w ciągu ostatniego tygodnia. Zapraszamy Cię do często zaglądania na nasze łamy, gdzie znajdziesz najświeższe wieści dotyczącego Twojej ulubionej rozrywki.

Krystian „U.V. Impaler” Smoszna

Powiązania do myśli

gry