Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2006, 13:02

autor: Jiker

Twórca Killer 7 pracuje nad nową grą na konsolę PlayStation 3

Główny twórca oryginalnej i niedocenionej przez krytyków gry Killer 7, Suda Goichi oświadczył, że pracuje aktualnie nad grą, której platformą docelową będzie nowa konsola Sony, czyli PlayStation 3.

Mam nadzieję, że kojarzycie grę o tytule Killer 7. Jak to czasami bywa niewiele osób poznało się na tej oryginalnej mieszance pozycji typu FPS i TPP z oldschoolowym systemem rozgrywki, przywodzącym na myśl strzelaniny na szynach. Być może olbrzymi wpływ miała na to niesamowicie pokręcona fabuła, której nie w sposób streścić w kilkuset znakach, a która dla wielu była zwyczajnie nieczytelna. Mniejsza o to – przykład Killer 7 przytoczyłem z prostej przyczyny. Mianowicie, główny jej twórca, Suda Goichi oświadczył, że pracuje aktualnie nad grą, której platformą docelową będzie nowa konsola Sony, czyli PlayStation 3.

Ciekawe informacje na temat owej pozycji zamieścił jako pierwszy magazyn Edge. Dzięki niemu poznaliśmy między innymi tytuł – jest nim Kurayami (jap. ciemność, mrok), a także kilka skąpych informacji na temat fabuły. W Kurayami przejmiemy kontrolę nad człowiekiem, który budzi się w dziwnej wiosce, z pochodnią w dłoni. Naszym głównym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek, unikanie bądź zabijanie złych ludzi i w końcu ucieczka z tajemniczej osady.

Z informacji zamieszczonych na łamach Edge możemy wywnioskować jeszcze dwie informacje. Pierwsza dotyczy inspiracji Goichi – są nimi Franz Kafka (słynny pisarz pochodzący z Pragi) oraz Haruki Murakami (współczesny powieściopisarz, Japończyk). Druga natomiast wiąże się ze studiem, jakie wspólnie z Goichi pracować będzie nad Kurayami. Jest nim znane Grasshopper, z którym Goichi stworzył m.in. Killer 7. Aktualnie pracuje ono nad grą Contact, przeznaczoną dla przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen (japońska wersja otrzymała w renomowanym magazynie Famitsu notę 33/40).

Więcej informacji na temat Kurayami poznamy z pewnością podczas zbliżających się targów E3.