Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lipca 2002

Recenzja Warcraft III

Mariusz Klamra, 6 lipca 2002, 17:08

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu się doczekaliśmy! Warcraft III już jest od wczoraj w naszych sklepach, a już dziś mamy przyjemność zaprezentować jego recenzję autorstwa znanego zapewne wszystkim Jacka Piekary. Czy gra warta jest wielu lat oczekiwania?

Das Boot

Mariusz Klamra, 6 lipca 2002, 16:01

Na naszym FTP pojawił się mały (ok. 200KB) ale bardzo ciekawy plik, który zawiera bardzo szczegółową fizyczną symulację niemieckiego U-Boota model IX-C z okresu II wojny światowej, odtworzonego na podstawie autentycznej dokumentacji projektowej. Symulacja jest napisana w software Open GL, więc powinna działać bez problemu nawet na komputerach bez akceleratora 3D.

Harpoon, Ultima i inne
Harpoon, Ultima i inne

Mariusz Klamra, 6 lipca 2002, 15:21

Gry komputerowe to nie tylko wielki przemysł i miliony zainwestowanych dolarów. Równolegle na całym świecie powstaje tysiące gier, pisanych amatorsko przez fanów i dostępnych za darmo lub prawie za darmo. Nie cieszą się one takim rozgłosem jak produkty komercyjne, ale nieraz są warte uwagi. Chciałem przedstawić kilka takich projektów, które w ostatnich dniach zwróciły moją uwagę.

Wakacyjne koncerty z trollem Hugo

Sznur, 6 lipca 2002, 11:42

Cenega Poland, wydawca serii gier zręcznościowych i edukacyjnych z tytułowym trollem Hugo w roli głównej, organizuje serię wakacyjnych imprez dla najmłodszych, które odbędą się w nadmorskich kurortach turystycznych. Nie każde dziecko wie, że Hugo jest miłośnikiem muzyki. Przekonać się o tym będzie można już wkrótce, na specjalnie zorganizowanych koncertach, w czasie których Hugo będzie występował osobiście, w towarzystwie wielu gwiazd.

Infogrames pozyskał prawa do Terminatora 3

Sznur, 6 lipca 2002, 10:53

Zainteresowanie firmy Infogrames tytułem Terminator nie gaśnie. Jak informowaliśmy prawie równo tok temu, Infogrames kupił wtedy prawa do produkcji gier na podstawie dwóch pierwszych filmów z tej serii. Teraz udało mu się pozyskać prawa do gier opartych o powstający obecni film Terminator 3: Rise of the Machines, a nawet zastrzec sobie prawo pierwszeństwa na wypadek postania czwartej części Teminatora.

Nadchodzi czas na Global Power

Sznur, 6 lipca 2002, 09:49

Zespół GMX Media przygotowuje nie lada niespodziankę dla miłośników klasycznych strategii w postaci symulatora militarnego i geopolitycznego Global Power. W grze znajdziemy cały świat, dokładnie odwzorowany na podstawie najnowszych danych zebranych przez ONZ i CIA. Gracz będzie mógł wybrać jeden ze 140 dostępnych narodów i zająć się jego polityką gospodarczą, społeczną i militarną.