Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lipca 2002

Lista Przebojów - ranking dystrybutorów
Lista Przebojów - ranking dystrybutorów

Mariusz Klamra, 28 lipca 2002, 16:03

Grubo ponad 70 tysięcy głosów oddanych na Listę Przebojów GRY-OnLine to naprawdę sporo. Na pierwszy rzut oka widać, że cRPGi powoli ustępują pola grom akcji i strategiom, jednak nie od razu widoczne są zmiany w pozycji poszczególnych dystrybutorów. Postanowiliśmy przeanalizować gry wydane w Polsce w ciągu ostatnich 2 lat, aby zobaczyć kto zyskuje a kto traci rynek oraz jak zmienia się jakość wydawanych gier w zależności od dystrybutora.

W.A.T.E.R. – czyżby koniec wielkiej……farsy?

Łosiu, 28 lipca 2002, 13:58

Zdaje sobie sprawę, że większości z was ten tytuł nic nie mówi, zdaje sobie również sprawę, że użyte w tytule sformułowanie jest ostre…teraz pytanie…czemu go użyłem? Otóż, dlatego, że gra W.A.T.E.R. (jak do tej pory) jest najlepszym uosobieniem twierdzenia „Dużo szumu o nic”, a jej historia jest bardzo zawikłana i przypomina właśnie wielką farsę. Wszystko zaczęło się w połowie ubiegłego roku, kiedy to zespół Arithmetic Studios szumnie ogłosił, że pracuje nad grą wówczas zatytułowaną W.A.T.E.R.: Blood Runs Deep, oryginalnym połączeniem elementów strategii i gier akcji/FPP osadzonym w fantastycznych realiach. Grę zapowiedziano na 2003 rok no i…… zaczęła się jazda…

Film z Pro Race Driver - model zniszczeń

Fajek, 28 lipca 2002, 13:27

Producent Race Driver’a, firma Codemasters, opublikował na swojej stronie kolejny film z wyżej wymienionej gry, tym razem demonstrujący model zniszczeń, jaki został zaimplementowany w tym tytule.

CGL III - Ogólnopolski turniej Quake III oraz Counter-Strike

Fajek, 28 lipca 2002, 11:40

Już w połowie wakacji, a dokładnie w dniu trzeciego sierpnia rozpoczną się ogólnopolskie eliminacje do Trzeciej już Edycji Turnieju CGL. Po turniejach CGL I oraz CGL II przyszedł wreszcie czas, aby skupić środowisko graczy z dwóch gier (a nie jak do tej pory tylko graczy Quake’a). Tak więc tym razem organizatorzy skupili się na dwóch grach, mianowicie Counter-Strike i Quake III Arena.

Wydawnicza mapa tygodnia (28/07/02)

Sznur, 28 lipca 2002, 11:09

W dalszym ciągu na rynku gier panuje niesamowita posucha. W kraju ukazała się jedna nowa gra, jeden dodatek oraz spolonizowana wersja przeboju sprzed roku. Na świecie (nie licząc wznowień) swoją premierę miał jeden tytuł oraz dwa dodatki do Mechwarrior 4.

Tom Clancy's Splinter Cell w grudniu

Sznur, 28 lipca 2002, 09:52

Wiadomo już, że planowana na wrzesień premiera kolejnej gry z serii Tom Clancy’s opóźni się. Ubi Soft poinformował, że wersja PC taktycznej gry akcji Tom Clancy’s Splinter Cell zostanie wydana dopiero w grudniu. Trochę krócej przyjdzie czekać szczęśliwym posiadaczom konsoli Xbox, gdyż wersja na tą platformę powinna trafić do sklepów w listopadzie.