Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 lipca 2002

Kiedy Matrix Reloaded?

Sznur, 11 lipca 2002, 14:08

Znamy już datę premiery drugiej części kultowego filmu Matrix. Wytwórnia Warner Bross zapowiedziała, że The Matrix Reloaded pojawi się w kinach 15 maja 2003. Będzie to pierwszy wypadek, gdy film z Warner Bros wejdzie do kin w czwartek. Czyżby ten dzień tygodnia odgrywał jakąś symboliczną rolę w filmie?

Napoleon w czasie rzeczywistym

Sznur, 11 lipca 2002, 13:18

Brytyjska firma GX Media, po zeszłotygodniowej informacji o Global Power, zapowiedziała wydanie kolejnej gry strategicznej. Tym razem będzie to historyczna strategia pt. Napoleon, rozgrywająca się, jak łatwo zgadnąć, w Europie za czasów Wojen Napoleońskich w latach 1803-1812. Gracz będzie mógł uczestniczyć w największych bitwach z tego okresu w wiernie odtworzonych realiach historycznych.

Recenzja: Hitchcock - Ostatnie Cięcie

Fajek, 11 lipca 2002, 13:09

Hitchcock: Ostatnie Cięcie to gra przygodowa inspirowana twórczością mistrza horroru, Alfreda Hitchcock’a. Gracze wcielają się w prywatnego detektywa Joseph’a Shamley, posiadającego nadprzyrodzone moce umysłowe, które obudziły się w nim w dniu śmierci jego rodziców.

Szansa dla Cryo

Fajek, 11 lipca 2002, 12:00

Jeden z największych światowych twórców przygodówek (i nie tylko) - firma CRYO - przeżywa bardzo ciężki okres. Niedawno pojawiły się nawet informacje, że firma będzie musiała na zawsze zniknąć z branży gier komputerowych. Okazuje się jednak, że jest szansa!

F1 2002 - już w sklepach

Fajek, 11 lipca 2002, 11:29

Pierwsza i jedyna jak dotąd symulacja wyścigów Formuły 1 ze wszystkimi aktualnymi danymi z obecnego sezonu? To może być tylko F1 2002 firmy ELECTRONIC ARTS!

TDK Mediactive tworzy gry Disney'a

Robal, 11 lipca 2002, 10:55

Firma TDK Mediactive oraz Disney Interactive podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza ma wyłączne prawo do tworzenia gier na konsole oparte o filmy animowane pod tytułem Haunted Mansion oraz Pirates of the Caribbean.

Sega kupi Infogrames?

Robal, 11 lipca 2002, 10:40

Coraz ciekawiej dzieje się na rynku gier komputerowych. Na jednym z zachodnich serwisów pojawiła się informacja, że firma Sega zamierza wykupić kilka studiów producentów gier w Stanach Zjednoczonych i Europie, którzy mają duże doświadczenie w tworzeniu RPG’ów.

Patch polonizujący do GTA 3

Fajek, 11 lipca 2002, 10:30

Na internetowej stronie Wydawnictwa Play-It udostępniony został dziś patch polonizujący do GTA 3. Nakładka działa jedynie z wersjami oryginalnymi gry, a po jej zainstalowaniu GTA 3 uaktualnione zostanie z wersji angielskiej do kinowej, polskiej wersji językowej (przetłumaczone zostały jedynie teksty pisane).

Oficjalna strona Iron Storm uruchomiona

Robal, 11 lipca 2002, 10:21

DreamCatcher uruchomił oficjalną witrynę w całości poświęconą grze Iron Storm, której produkcją zajęła się grupa 4X Studio.

Crimson Skies, Midtown Madness opóźnione

Soulcatcher, 11 lipca 2002, 09:58

Firma Microsoft ogłosiła, że z przyczyn od siebie niezależnych jest zmuszona opóźnić wydanie trzech tytułów na konsolę Xbox. Tak też opóźnienie nie ominie gry Crimson Skies, która pojawi się w drugim kwartale przyszłego roku oraz Midtown Madness 3 i Kung Fu Chaos, które w sklepach znajdą się na samym początku 2003 roku.

Arcane: The Stone Circle - nowe oblicze klasycznych dwuwymiarowych przygodówek

Łosiu, 11 lipca 2002, 08:29

Cudowne czasy dwuwymiarowych gier przygodowych typu trzy pierwsze części Monkey Island, czy Day of the Tentacle przeminęły. Zastąpiły je gry całkowicie trójwymiarowe o bardzo różnej jakości, gdzie wprowadza się coraz więcej elementów typowych dla gier akcji i gier zręcznościowych, a starowanie bardzo często niesamowicie utrudnia rozgrywkę. Pytam - gdzie się podziały tak niegdyś popularne klasyczne gry przygodowe, piękna rysowana grafika 2D, dużo kolorów, proste sterowanie typu drag&drop? Umarły? Nie, choć obecnie zaczynają pojawiać się w trochę innej formie. Najlepszym tego przykładem jest bardzo interesująca flashowa gra przygodowa, którą znajduje się na stronach wytwórni Warner Bros. Nosi ona tytuł Arcane: The Stone Circle. Wszystkich fanów przygodówek zapewniam, że warta jest waszej uwagi.

Zwierzęta w świecie The Sims

Łosiu, 11 lipca 2002, 08:28

Kwietniowe niepotwierdzone informacje dotyczące kolejnego dodatku do utytułowanej serii The Sims okazały się prawdziwe. Otóż, firma Electronic Arts oficjalnie podała do wiadomości, że The Sims: Unleashed znajduje się w produkcji i trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. W Polsce dodatek ukaże się dzięki firmie Cenega Poland i będzie nosił tytuł - The Sims: Zwierzaki.

Top 10 gier w US (11/07/02)

Łosiu, 11 lipca 2002, 08:28

NPD Techworld opublikował zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych w okresie od 23 do 29 czerwica. Na liście nie zaobserwowano żadnych większych zmian, ot nieznaczne przepychanki w granicach jednego czy dwóch miejsc. W pierwszej trójce nadal znajdują się: Neverwinter Nights, The Sims: Vacation oraz The Sims.