Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lipca 2002

X10 - tajna gra z Warthdog

Sznur, 9 lipca 2002, 16:16

Brytyjski zespół Warthog (Rally Championship Xtreme, Starlancer, Star Trek Invasion) znalazł wydawcę na swoją najnowszą grę, kryjącą się pod kryptonimem X10 (chociaż możliwe iż będzie to jej komercyjny tytuł), w postaci firmy Conspiracy Entertainment.

Jazz i Faust - premiera

Sznur, 9 lipca 2002, 13:06

Jak informuje firma Manta Multimedia, w dniu dzisiejszym w sklepach na terenie całego kraju pojawiła się nowa przygodówka Jazz i Faust. Stworzona przez rosyjski zespół Saturn Plus gra opowiada o perypetiach dwóch młodzieńców, pochodzących z różnych kultur, których losy połączyła żądza przygód. Akcja toczy się w starożytnym okresie rozkwitu cywilizacji arabskiej, czerpiąc wzory z najlepszych opowiadań z cyklu „Baśni z 1001 nocy”, a w szczególności o słynnym podróżniku Sindbadzie Żeglarzu i rozbójniku Ali Babie.

Nowa odsłona GBA

Soulcatcher, 9 lipca 2002, 12:00

The Pokémon Center zawiadomił, że już 13 lipca bieżącego roku na rynku japońskim pojawi się nowa odsłona popularnej konsoli Game Boy Advance...

Recenzja: Black & White - Creature Isle

Fajek, 9 lipca 2002, 11:45

Podobnie jak poprzedniczka Black & White: Creature Isle jest strategią rozgrywającą się w czasie rzeczywistym, w której wcielimy się w rolę boga rządzącego swymi wyznawcami. W Creature Isle jeszcze większy nacisk położny został na rozróżnienie dobra od zła w zależności od upodobań graczy i ich sposobu rozwiązywania zadań. Akcja przenosi nas na nowo odkrytą wyspę zamieszkałą przez wiele różnych stworzeń, zarówno tych dziwacznych jak i tych spotykanych wyłącznie w mitologii. Ponieważ jest to miejsce bez panującego boga, musimy wykazać się jeszcze większymi umiejętnościami propagowania swojej boskości aby pozyskać nowych wyznawców.

Raven Shield również na PS 2 i GC

Soulcatcher, 9 lipca 2002, 10:46

Grupa Red Storm w jednym z wywiadów potwierdziła informację, że ich najnowszy produkt Raven Shield z wielkiej sagi Tom Clancy's Rainbow Six prócz PC i Xbox pojawi się również na inne platformy a konkretniej na PlayStation 2 oraz GameCube.

Austerlitz w sprzedaży

Robal, 9 lipca 2002, 10:41

Firma Shrapnel Games poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży ich najnowszej strategii zatytułowanej Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory, której produkcją zajęła się grupa BreakAway Games.

Pierwszy legalny program na konsolę Xbox nie stworzony przy użyciu Xbox SDK

Łosiu, 9 lipca 2002, 09:05

Klika dni temu informowałem, że grupa „Xbox Linux project leaders” wyznaczyła nagrodę w wysokości 200 tysięcy dolarów dla tego, który do 31 grudnia 2002 roku uruchomi na konsoli Xbox zwykłego Linuxa. Dziś na stronie projektu pojawiła się wiadomość, że na konsoli Xbox uruchomiono pierwszy legalny program nie stworzony przy użyciu Xbox SDK - jedynego narzędzia przeznaczonego do programowania konsoli Xbox opartej o system Windows 2000.

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy z 3DO

Łosiu, 9 lipca 2002, 09:00

W obliczu kłopotów finansowych firmy 3DO, niemal wszyscy fachowcy i gros fanów jej gier prorokują, że ta zasłużona firma, twórca serii Heroes of Might & Magic oraz Might & Magic, niechybnie zakończy swą działalność. Jednak 3DO nie zamierza tak łatwo się poddać. Od jakiegoś czasu wiemy, że programiści firmy pracują nad dodatkiem do Heroes of Might & Magic IV, a dziś ujawniono, że w produkcji znajduje się całkowicie nowy tytuł - Four Horsemen of the Apocalypse.