Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 lipca 2002

Serwis Resident Evil - zaglądnij i zacznij się bać już teraz...

Fajek, 10 lipca 2002, 17:58

Gra Resident Evil w chwili pojawienia się już była hitem. Świadczyć o tym mogą kolejne pojawiające się części tej sagi na wszystkie platformy sprzętowe, począwszy od Playstation poprzez Dreamcast’a, PC, PS2, Xbox’a a na GameCube kończąc. Jednak chyba najbardziej spektakularnym wydarzeniem jest film bazujący na całej serii Resident Evil, który już niebawem trafi do polskich kin.

Nowe gry na PS2 i GBA w ofercie CD Projektu

Fajek, 10 lipca 2002, 16:52

Doskonała wiadomość dla użytkowników Sony Playstation 2 i GBA! Firma CD Projekt poinformowała, że już we wrześniu wyda pięć nowych gier firmy Virgin.

TOCA Race Driver - nowy film

Fajek, 10 lipca 2002, 16:48

Firma Codemasters udostępniła kolejny film z najnowszej gry TOCA Race Driver! Wszystkich zainteresowanych wyścigami zapraszamy do obejrzenia tego trailera, który prezentuje możliwości konsoli Playstation 2.

Dead or Alive 4 w 2003 roku

Fajek, 10 lipca 2002, 16:20

Firma Tecmo poinformowała, że planuje wydanie gry Dead or Alive 4 w 2003 roku. Pomimo tego, że DOA3 jest tytułem przeznaczonym jedynie dla konsoli Microsoft Xbox na zasadzie „exclusive”, producent DOA4 nie zdecydował jeszcze na jaką konsolę pojawi się ta gra.

Priest - krwawa jatka na Dzikim Zachodzie

Sznur, 10 lipca 2002, 13:29

Znudziły się wam już informacje na temat kolejnych gier massive multiplayer online, z osadzone w oklepanych schematach fantasy, gdzie zakuci w zbroję machamy mieczem, czy też futurystycznego cyberpunku, gdzie na obcej planecie aplikujemy sobie jakieś implanty? Firma JC Entertainment wpadła na inny pomysł i postanowiła zrobić grę Priest - MMOcRPG osadzony w realiach Dzikiego Zachodu.

Wiedźmin z CD Projektu?

Sznur, 10 lipca 2002, 12:44

Plotka głosi, iż pierwszym projektem, którym zajmie się niedawno powstałe studio developerskie CD Projektu, będzie gra oparta o cykl powieści „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsze nieoficjalne informacje na ten temat pojawiły się na Valkiria Network, polskim serwisie poświęconym grom fabularnym (RPG).

Kto zagra w Street Hoops?

Soulcatcher, 10 lipca 2002, 12:21

Firma Activision opublikowała listę utworów, jakie znajdą się w grze Street Hoops na konsole PlayStation 2 oraz Xbox.

Spyro również na GameCube

Soulcatcher, 10 lipca 2002, 12:15

Universal Interactive poinformował, że w nieodległej przyszłości planuje przenieść grę Spyro: Enter the Dragonfly na konsolę GameCube, ale dopiero po tym jak ten produkt pojawi się na konsolę PlayStation 2.

Tsunami 2265 w fazie złotej

Robal, 10 lipca 2002, 12:10

Got Game Entertainment zawiadomił, że prace nad grą Tsunami 2265 dobiegły szczęśliwie do końca a „złota” płyta z tym tytułem powędrowała już do tłoczni, gdzie zostanie powielona.

Powstaje druga część AquaNox

Robal, 10 lipca 2002, 11:48

Firma JoWood Productions ogłosiła światu informację, że w chwili obecnej w studiu grupy Massive Development powstaje gra AquaNox: Revelation. Tak jak w poprzedniej części tego tytułu, cała rasa ludzka szuka schronienia w głębinach oceanów przed radioaktywnym pyłem. Tym razem gracze wcielają się w postać młodego pilota morskiego Williama Drake, który musi odnaleźć w podwodnym świecie legendarny skarb. Na swojej drodze spotka pokaźną ilość stworzeń jak i postaci, które pomogą mu nie znacznie w wykonaniu jego zadania.

Recenzja: Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia

Fajek, 10 lipca 2002, 10:29

Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia to przygodowa gra akcji FPP oparta o fabułę animowanego filmu o zaginionej Atlantydzie z wytwórni Disney Entertainment.

Angielski Warcraft III - szansa dla spóźnialskich

Fajek, 10 lipca 2002, 10:21

Jeśli ominęły Cię zapisy na angielską wersję Warcraft III mamy dla Ciebie dobrą nowinę! Firma CD Projekt ponowne uruchomiła na swojej stronie internetowej zapisy na ten tytuł! Dla przypomnienia, gra dostępna jest za 159 zł (oficjalna cena zagraniczna to ponad 59 USD). W cenę wliczone są koszty przesyłki kurierskiej.

America's Army - poprawki, dodatki, kolejne moduły...

Łosiu, 10 lipca 2002, 09:28

Nie da się ukryć, że najnowsza produkcja prosto z Armii Amerykańskiej wywołała niemałe zamieszanie i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie, w tym w Polsce co widać głównie po licznych wątkach na naszym forum, typu: „Wrażenia z gry: America's Army Operations”. Opublikowane 4 lipca „coś” co nosi nazwę „Recon demo of America's Army: Operations” w oczach wielu graczy pobiło wszystkie dotychczasowe produkcje tego typu, ale niestety nie ustrzegło się kilku poważnych błędów bardzo utrudniających grę wieloosobową, będącą istotą America's Army. Dziś w nocy strona gry została zaktualizowana o wiadomość zawierającą listę nadchodzących poprawek i dodatków oraz częściowo wyjaśniającą spór dotyczący tego czy to co zostało udostępnione 4 lipca to demo, wersja testowa, czy pełna gra.

Gry komputerowe wrogiem naszego mózgu i przyczyną kłopotów w porozumiewaniu się

Łosiu, 10 lipca 2002, 09:21

Z początkiem lat 70, a właściwie w latach 80 dwudziestego wieku nasza cywilizacja na masową skalę zetknęła się z komputerami. Wpierw oszołomieni możliwościami nowego dzieła najzdolniejszych naukowców i inżynierów dopiero teraz, po 20 latach, gdy komputer gości już w niemal każdym domu na świecie i na stałe przylgnął do naszego życia, zaczynamy odkrywać i badać skutki tego epokowego wynalazku na nasz organizm i psychikę. Między innymi, na podstawie różnych przeprowadzonych badań wiemy już, że gracze komputerowi odznaczają się dużo lepszym refleksem niż ich „nie grający” koledzy. Kolejne wyniki badań dotyczące graczy przedstawia profesor Akio Mori z Uniwersytetu Nihon. Stwierdza on, że ludzie często grający w gry video mają spore problemy z koncentracją, łatwo wpadają w złość oraz co najistotniejsze, tracą zdolność komunikowania się z innymi ludźmi (zachowania społeczne).