Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 lipca 2005, 13:49

autor: ComCo

Microsoft w czwartym kwartale finansowego roku 2005

„Gigant z Redmond” przedstawił swoje wyniki finansowe za trzy ostatnie miesiące (od kwietnia do czerwca), a więc za czwarty kwartał 2005 roku finansowego. Obrót firmy Microsoft wzrósł o 9% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednich dwunastu miesiącach rozliczeniowych, osiągając pułap 10,16 miliarda USD. Zysk operacyjny był jednak trochę niższy, niż w Q4 2004.

„Gigant z Redmond” przedstawił swoje wyniki finansowe za trzy ostatnie miesiące (od kwietnia do czerwca), a więc za czwarty kwartał 2005 roku finansowego. Obrót firmy Microsoft wzrósł o 9% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednich dwunastu miesiącach rozliczeniowych, osiągając pułap 10,16 miliarda USD. Zysk operacyjny był jednak trochę niższy, niż w Q4 2004 - z poziomu 3,13 miliarda USD spadł na 2,99 miliarda USD.

Przy okazji opisywana firma ujawniła również, jak wiedzie się konsoli Xbox. Dywizja Microsoftu odpowiedzialna za tę maszynkę, czyli Home and Entertainment, zanotowała aż 22% wzrost ogólnego obrotu.

W sumie, na całym świecie sprzedano już ponad 21,9 miliona konsol, a liczba ta ciągle rośnie. Dzieląc wypracowany wynik na kontynenty i/lub regiony otrzymamy następujące zestawienie:

  • 14,6 miliona - Ameryka Północna;
  • 5,5 miliona - Europa;
  • 1,8 miliona - Japonia i tereny azjatyckie.

Jeżeli zaś chodzi o same gry, to Microsoft pochwalił się faktem, że aż osiem z piętnastu bestsellerowych na świecie tytułów w okresie kwiecień-maj bieżącego roku, było produkcjami dedykowanymi Xboxowi.

Ciekawe, ile czasu zajmie korporacji Billa Gatesa osiągnięcie podobnych rezultatów w przypadku konsoli Xbox 360...