Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2008, 10:03

autor: vampire

Metallica najbardziej pożądanym zespołem w Rock Band i Guitar Hero

Metallica okazuje się być najbardziej pożądanym zespołem w grach osadzonych w rockowych klimatach - Rock Band i Guitar Hero. Poinformowali o tym sami członkowie zespołu podczas promocyjnej zapowiedzi swojej nadchodzącej płyty.

Metallica to z pewnością najbardziej znany zespół metalowy i jednocześnie, wśród fanów gatunku, bardzo kontrowersyjny. Przez jednych uwielbiany i wychwalany, przez innych potępiany za "komercjalizacje". Bez względu jednak na to, czy się go lubi czy też nie trudno nie docenić jego wkładu w rozwój muzyki metalowej. Metallica wraz z wydaniem swego pierwszego albumu w 1983 roku - Kill 'Em All - uznana została za twórcę podgatunku w tym nurcie – thrashu. Zasłynęła też z różnego rodzaju eksperymentów muzycznych, od wielu lat wciąż pozostając inspiracją dla licznych muzyków. Osiągnęła ogromny sukces - do dziś sprzedało się ponad 100 milionów kopii albumów grupy na całym świecie, chociaż bez wątpienia swoją szczytową popularność zdobyła na początku lat ’90 wraz z wydaniem Czarnego Albumu (osiągnął on status diamentowej płyty w USA sprzedając się w ponad 15 milionach egzemplarzy).

Nic więc dziwnego, że Metallica okazuje się być również najbardziej pożądanym zespołem w grach osadzonych w rockowych klimatach - Rock Band i Guitar Hero. Poinformowali o tym sami członkowie zespołu podczas promocyjnej zapowiedzi swojej nadchodzącej płyty. Już teraz dla wspomnianych gier dostępne są takie stare hity grupy jak: One, And Justice for All..., Blackened czy świetny Ride the Lightning, a biorąc pod uwagę tę wiadomość możemy spodziewać się kolejnych.

Metallica najbardziej pożądanym zespołem w Rock Band i Guitar Hero - ilustracja #1

Zespół jest już dość związany z branżą gier, jego utwory pojawiły się w kilku produkcjach (oprócz oczywiście wcześniej wymienionych posłuchać możemy na przykład Whiplash w drugiej części Tony Hawk’s Underground). W 2003 roku planowano nawet wydanie multiplatformowej gry o niezbyt oryginalnej nazwie Metallica: The Game, za którą odpowiedzialna miała być firma Vivendi/Sierra. Tytuł ten miał być trzecioosobową strzelaniną, w której główną atrakcją stałyby się różnego rodzaju pojazdy. Za ich pomocą toczylibyśmy boje z innymi graczami, oczywiście mielibyśmy możliwość dowolnego konfigurowania swych środków transportu i wyboru broni. Akcja toczyłaby się w ogromnym, otwartym świecie, przepełnionym morderczymi przeciwnikami. Na liście dialogowej znalazłyby się nazwiska członków zespołu, użyczyliby oni też swoich twarzy dla postaci występujących w produkcji. Tłem muzycznym miały być oczywiście kawałki grupy Metallica. Projekt ten został porzucony, jeżeli jednak ktoś chciałby zobaczyć krótki trailer znajdzie go pod tym adresem.