Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2007, 13:20

autor: maciek_ssi

Konami zaprezentuje pierwsze informacje na temat Pro Evolution Soccer 7 już w tym tygodniu

Miesiąc temu informowaliśmy was o plotkach traktujących o pierwszym pokazie Pro Evolution Soccer 7. Niestety, jak się okazało, na wspomnianej imprezie zostanie zaprezentowana inna gra Konami - też piłka nożna, ale będzie to specjalna wersja Winning Eleven na PS2, dostępna jedynie w Japonii. Na szczęście mamy dla was kilka ciekawych informacji na temat najnowszej odsłony PES-a.

Miesiąc temu informowaliśmy was o plotkach traktujących o pierwszym pokazie Pro Evolution Soccer 7 na 26th New Generation World Hobby Fair. Niestety, jak się okazało, na wspomnianej imprezie zostanie zaprezentowana inna gra Konami - też piłka nożna, ale będzie to specjalna wersja Winning Eleven na PS2, dostępna jedynie w Japonii. Na szczęście mamy dla was kilka ciekawych informacji na temat najnowszej odsłony PES-a.

Ta specjalna wersja ma nazywać się J.League Winning Eleven 2007 Club Championship i jest skierowana do fanów J. League - japońskiej ligi piłkarskiej. Sama gra bazować ma na starym enginie znanym z PES 6. Raczej nie należy się także spodziewać rewolucji w gameplay’u i opcjach gry. W chwili ogłoszenia daty premiery tego tytułu, najbardziej interesującym faktem było to, że J.LWE2007CC ukaże się w momencie, gdy w Japonii powinna zawitać całkowicie nowa odsłona Winning Eleven, oznaczona numerkiem 11. Jak się później okazało (o czym poniżej), japońscy gracze doczekają się wszystkich portów także i „jedenastki”, ale w odpowiednim czasie.

Fani PES-a są znani ze szczególnego braku cierpliwości. Wielu Europejczyków poszukuje informacji o najnowszych odsłonach serii w internecie na własną rękę, szczególnie na japońskich (albo chińskich i koreańskich) forach dyskusyjnych. Niektórzy nawet dzwonią do oddziałów Konami z pytaniami, ale zazwyczaj spotykają się z wymijającymi odpowiedziami rzeczników prasowych. Ale – co zadziwiające – dwom legendarnym postaciom sceny ISS/PES/WE, znanym pod nickami Adonis oraz suffdady, udało się nawiązać kontakt z wysoko postawionym pracownikiem Konami. Zadali oni szereg pytań związanych z Pro Evolution Soccer 7. Na niektóre dostali odpowiedź, na inne nie. Wszystkie znaczące informacje zamieścili w sobotę na swoim cotygodniowym podcaście, trwającym prawie dwie godziny.

Panowie Adonis i suffdady dowiedzieli się, że Pro Evolution Soccer 7 ukaże się na wszystkie większe platformy w tym samym czasie. Jedynie wersja na konsolę Wii będzie mieć premierę w późniejszym terminie. Zaskakującą informacją jest fakt, że wyjątkowo w tym roku PES zostanie wydany szybciej niż WE. Nie wiadomo jaki był tego powód. Pracownik Konami wspomniał też o pracach nad wersją na PlayStation 3, które trwają już 18 miesięcy. Gra na konsolę Sony powstaje od podstaw i graficznie ma być nawet lepsza, niż FIFA 07 na X360 (co by wyjaśniało owe 19 GB danych). Adonis oraz suffdady, na podstawie słów przedstawiciela Konami, wywnioskowali, że PES 6 na X360 powstawał jedynie przez 6 miesięcy, co tłumaczyłoby małą liczbę stadionów (słownie: osiem), przeciętną grafikę i skromną ilość opcji.

Jednak najciekawszą informacją jest to, że w tym tygodniu Konami zaprezentuje pierwszą zapowiedź i screeny Pro Evolution Soccer 7. Nie wiadomo, który dokładnie będzie to dzień. Warto przy okazji dodać, że Adonis i suffdady usłyszeli, że firma z Kraju Kwitnącej Wiśni nigdy nie prezentuje żadnych informacji prasowych przez ukończeniem prac nad grą.

Przy okazji można też nawiązać do słynnych screenów i filmu (robiących furorę przez weekend w internecie), pochodzących rzekomo od pracownika/beta testera Konami, które to miałyby prezentować Pro Evolution Soccer 7 na PlayStation 3. Człowiek, który je zrobił, dziś wyjaśnił całe zamieszanie. Chciał jedynie pokazać, jak łatwo nabrać ludzi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.