Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2007, 13:20

autor: maciek_ssi

Konami zaprezentuje pierwsze informacje na temat Pro Evolution Soccer 7 już w tym tygodniu

Miesiąc temu informowaliśmy was o plotkach traktujących o pierwszym pokazie Pro Evolution Soccer 7. Niestety, jak się okazało, na wspomnianej imprezie zostanie zaprezentowana inna gra Konami - też piłka nożna, ale będzie to specjalna wersja Winning Eleven na PS2, dostępna jedynie w Japonii. Na szczęście mamy dla was kilka ciekawych informacji na temat najnowszej odsłony PES-a.

Miesiąc temu informowaliśmy was o plotkach traktujących o pierwszym pokazie Pro Evolution Soccer 7 na 26th New Generation World Hobby Fair. Niestety, jak się okazało, na wspomnianej imprezie zostanie zaprezentowana inna gra Konami - też piłka nożna, ale będzie to specjalna wersja Winning Eleven na PS2, dostępna jedynie w Japonii. Na szczęście mamy dla was kilka ciekawych informacji na temat najnowszej odsłony PES-a.

Ta specjalna wersja ma nazywać się J.League Winning Eleven 2007 Club Championship i jest skierowana do fanów J. League - japońskiej ligi piłkarskiej. Sama gra bazować ma na starym enginie znanym z PES 6. Raczej nie należy się także spodziewać rewolucji w gameplay’u i opcjach gry. W chwili ogłoszenia daty premiery tego tytułu, najbardziej interesującym faktem było to, że J.LWE2007CC ukaże się w momencie, gdy w Japonii powinna zawitać całkowicie nowa odsłona Winning Eleven, oznaczona numerkiem 11. Jak się później okazało (o czym poniżej), japońscy gracze doczekają się wszystkich portów także i „jedenastki”, ale w odpowiednim czasie.

Fani PES-a są znani ze szczególnego braku cierpliwości. Wielu Europejczyków poszukuje informacji o najnowszych odsłonach serii w internecie na własną rękę, szczególnie na japońskich (albo chińskich i koreańskich) forach dyskusyjnych. Niektórzy nawet dzwonią do oddziałów Konami z pytaniami, ale zazwyczaj spotykają się z wymijającymi odpowiedziami rzeczników prasowych. Ale – co zadziwiające – dwom legendarnym postaciom sceny ISS/PES/WE, znanym pod nickami Adonis oraz suffdady, udało się nawiązać kontakt z wysoko postawionym pracownikiem Konami. Zadali oni szereg pytań związanych z Pro Evolution Soccer 7. Na niektóre dostali odpowiedź, na inne nie. Wszystkie znaczące informacje zamieścili w sobotę na swoim cotygodniowym podcaście, trwającym prawie dwie godziny.

Panowie Adonis i suffdady dowiedzieli się, że Pro Evolution Soccer 7 ukaże się na wszystkie większe platformy w tym samym czasie. Jedynie wersja na konsolę Wii będzie mieć premierę w późniejszym terminie. Zaskakującą informacją jest fakt, że wyjątkowo w tym roku PES zostanie wydany szybciej niż WE. Nie wiadomo jaki był tego powód. Pracownik Konami wspomniał też o pracach nad wersją na PlayStation 3, które trwają już 18 miesięcy. Gra na konsolę Sony powstaje od podstaw i graficznie ma być nawet lepsza, niż FIFA 07 na X360 (co by wyjaśniało owe 19 GB danych). Adonis oraz suffdady, na podstawie słów przedstawiciela Konami, wywnioskowali, że PES 6 na X360 powstawał jedynie przez 6 miesięcy, co tłumaczyłoby małą liczbę stadionów (słownie: osiem), przeciętną grafikę i skromną ilość opcji.

Jednak najciekawszą informacją jest to, że w tym tygodniu Konami zaprezentuje pierwszą zapowiedź i screeny Pro Evolution Soccer 7. Nie wiadomo, który dokładnie będzie to dzień. Warto przy okazji dodać, że Adonis i suffdady usłyszeli, że firma z Kraju Kwitnącej Wiśni nigdy nie prezentuje żadnych informacji prasowych przez ukończeniem prac nad grą.

Przy okazji można też nawiązać do słynnych screenów i filmu (robiących furorę przez weekend w internecie), pochodzących rzekomo od pracownika/beta testera Konami, które to miałyby prezentować Pro Evolution Soccer 7 na PlayStation 3. Człowiek, który je zrobił, dziś wyjaśnił całe zamieszanie. Chciał jedynie pokazać, jak łatwo nabrać ludzi.