Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2001, 16:49

autor: "Fajek"

Kolejny krok milowy ... MudPie

Rand Miller, jeden z założycieli firmy Cyan Worlds która stworzyła serię gier Myst poinformował, że aktualnie jego firma rozpoczyna pracę nad zupełnie nowym przedsięwzięciem, które być może otworzy nowy rozdział w temacie gier komputerowych.

Rand Miller, jeden z założycieli firmy Cyan Worlds która stworzyła serię gier Myst poinformował, że aktualnie jego firma rozpoczyna pracę nad zupełnie nowym przedsięwzięciem, które być może otworzy nowy rozdział w temacie gier komputerowych.

Prawdopodobnie na dźwięk skrótu MMO (massive multiplayer online) zareagujecie dość negatywnie, ze względu na ilość tego typu gier, która są zapowiadane w ostatnim czasie. Jednak grze noszącej tytuł MudPie warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Gdy w 1997 roku na rynku pojawił się Myst, wielu ludzi zostało „zmuszonych” do zakupu napędów CD-ROM. MudPie ma zamiar zmienić nastawienie ludzi do gier z gatunku MMO i przy okazji zmusić ich do zakupu łącz światłowodowych!

MudPie, jak zapowiada pan Miller, będzie najbardziej zaawansowaną graficznie grą ostatnich lat, cechująca się foto-realistyczną grafiką i dźwiękiem stojącym na równie wysokim poziomie. W grze przeniesiemy się do krainy znanej częściowo z Myst’a, mianowicie na tereny zamieszkiwane przez tajemniczą cywilizację D’ni. Jako gracz będziemy mogli walczyć z innymi ludźmi (players killing) lub współpracować z nimi i razem wykonywać kolejne zadania. Jednak najciekawsze cechy gry to między innymi możliwość założenia własnej rodziny, budowa domu i uwaga, możliwość opieki nad swoim własnym dzieckiem, które to będzie efektem związku dwóch graczy! Poza ogromną ilości „sub-questów”, gra będzie cechowała się również konkretną linią fabularną zmierzającą w konkretnym kierunku i mającą wpływ na losy ludzi zamieszkujących krainę.

Projekt stworzenia tak ogromnej i gry jest również ryzykownym krokiem od strony finansowej. MudPie będzie prawdopodobnie najbardziej kosztowną produkcją w dziejach gier komputerowych. Rand Miller ma zamiar zainwestować wszystkie pieniądze jakie zarobił na grze Myst, czyli ok. 32mln dolarów. Pomimo tak dużej sumy, Miller twierdzi, że i tak będzie potrzebował jeszcze 7mln dolarów na dokończenie projektu. Ważną cechą gry jest fakt, iż będzie ona wymagała naprawdę szybkich łącz (szybkich patrząc na USA) czyli jak twierdzi Miller nie obejdzie się bez światłowodów.

Trudno dziś powiedzieć czy ludzie grający w gry MMO pójdą za Miller’em i jego dziełem (biorąc pod uwagę konkurencję za strony takich tytułów jak: Sims Online, Star Wars Galaxies), jednak pewne jest to, iż MudPie będzie kolejnym krokiem milowym w branży gier komputerowych.