Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Uru: Ages Beyond Myst (PC)

Uru: Ages Beyond Myst PC

Kolejna odsłona słynnej przygodowej serii gier Myst, reklamowa przez twórców, zespół Cyan Worlds pod przewodnictwem Randa Millera, jako najbardziej rozbudowana i najbardziej wciągająca odsłona cyklu Myst.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Uru: Ages Beyond Myst (PC)

producent: Cyan Inc.

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11listopada2003

1marca2004

pudełko PL

Uru: Ages Beyond Myst jest kolejną (de facto czwartą) częścią bestsellerowej serii komputerowych przygodówek, zainaugurowanej w 1994 roku i wyróżniającej się mistrzowskim skonstruowaniem wirtualnego uniwersum. Szeroko rozumianą objętość programu (skomplikowanie świata, ilość i jakość zagadek etc.) znacznie powiększono w stosunku do poprzednich odsłon cyklu, dzięki czemu gracz zostaje bez reszty pochłonięty przez zabawę. Słynny Rand Miller wraz z profesjonalną ekipą developerską gwarantuje ponad trzydzieści emocjonujących godzin obcowania z niniejszym dziełem.

Na początku należy wykreować własną postać, wybierając chociażby płeć i elementy aparycji (m.in. przepastny zbiór schematów wyglądu twarzy i rodzajów ubioru). Epicka warstwa fabularna prowadzi głównego bohatera śladami starożytnej cywilizacji D’ni, która dziesięć tysięcy lat wstecz stworzyła ogromne podziemne imperium i opracowała mnóstwo rewolucyjnych wynalazków. Heros przemierza zatem osiem odmiennych okresów historycznych (np. ery Teledahn i Eder Gira) z polecenia niewiasty imieniem Yeesha, czyli córki pamiętnego Atrusa. Droga do rozwiązania akcji wiedzie szlakiem wielu wyzwań logicznych, reprezentujących naprawdę wysoki poziom wykonania.

Wyjątkowo dobrze przygotowany fragment omawianego produktu, to trójwymiarowa oprawa wizualna. Renderowanie nadzwyczaj plastycznego środowiska następuje w czasie rzeczywistym, natomiast możliwości eksplorowania nie ograniczono w żaden sposób. Rzecz jasna nie zapomniano o bogatej palecie nowoczesnych graficznych efektów specjalnych. Dodatkowo zaimplementowano intuicyjny interfejs oraz opcję śledzenia przebiegu wydarzeń z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby (dynamiczna zmiana ujęć kamery), co stanowi duży atut w kontekście walorów stricte użytkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2496 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Uru: Ages Beyond Myst

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Uru: Ages Beyond Myst

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • 64 MB akcelerator 3D
  • 2 GB HDD
Uru: Ages Beyond Myst - recenzja gry
Uru: Ages Beyond Myst - recenzja gry

Recenzja 4 marca 2004, 15:13

Historia opowiadana w każdej z poszczególnych części sagi zawsze była niezwykła. Już sam świat cywilizacji D’ni, jakże barwny i pełen życia, kusił każdego gracza, by zanurzył się w nim w pełni i poznał wszystkie jego tajemnice. Ci, którzy odważyli się przyjąć to wyzwanie, przeżyli wspaniałą przygodę. Dla nich nie będzie nowiną wiadomość, że podziemny świat cywilizacji D’ni uległ z czasem zagładzie, a ich starożytna sztuka pisania Ksiąg Wieków prawie całkowicie popadła w zapomnienie z chwilą, gdy postanowili opuścić swoją jaskinię. Prawie...