Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Uru: The Path of the Shell (PC)

Uru: The Path of the Shell PC

Drugi i ostatni dodatek do gry „URU: Ages Beyond Myst”, stanowiący jej rozszerzenie i mający za zadanie odkryć tajemnice związane z przyszłością cywilizacji D’ni.

To jest dodatek do gry Uru: Ages Beyond Myst.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Uru: The Path of the Shell (PC)

producent: Cyan Inc.

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7lipca2004

Drugi i ostatni dodatek do gry „URU: Ages Beyond Myst”, stanowiący jej rozszerzenie i mający za zadanie odkryć tajemnice związane z przyszłością cywilizacji D’ni. Gracz, który zdecyduje się, by ponownie wkroczyć w ten świat, pełen tajemnic i niespodzianek, będzie miał okazję poznać dalsze losy Yeeshy, córki Atrusa, jej przeznaczenie oraz dwa nowe, specjalnie dla tego dodatku napisane, Wieki. O ile w głównej grze podróżowaliśmy kierując się Tkaninami Podróżnymi, teraz wyznacznikami naszej wędrówki staną się magiczne muszle, prowadzące nas przez owe światy.

Wchodząc na Ścieżkę Muszli będziemy zmuszeni podjąć decyzję, w którą stronę chcemy się skierować. Czy wybierzemy się do Ahnonay, którego skaliste wybrzeża obmywa oceaniczna fala, czy raczej zdecydujemy się by poznać Wiek Er’Cana, skrywający w wnętrzu pustynnych gór tajemnicze mechanizmy i fabryki. Każdy z nich jest inny, każdy zawiera mnóstwo nowych, fascynujących tajemnic, których odkrycie pozwoli poznać nam to, jak potoczyły się losy zaginionej cywilizacji D’ni.

Jak można się domyślić, podróż do poszczególnych światów będzie rozpoczynała się w Wieku Relto, znanym nam już z URU wieku osobistym gracza. W stojącej tam szafie odnajdziemy nowe ubrania, w które przystroić będziemy mogli naszego bohatera. Otrzyma on również dodatkowe możliwości, bez których obywać się musiał do tej pory. Jedną z nich jest umiejętność pływania, przydatna szczególnie podczas eksploracji Wieku Ahnonay. Ciekawie zapowiada się również możliwość poprowadzenia pociągu, za którego kierowanie mamy stać się odpowiedzialni w Wieku Er’Cana.

Strona graficzna gry nie uległa zmianie i stoi oczywiście na najwyższym poziomie, znanym nam już z URU. Sposób poruszania i kierowania naszym bohaterem oczywiście jest ten sam, również interakcja z otoczeniem, szczególnie podczas rozwiązywania jednej z co najmniej dziesięciu obiecywanych zagadek, nie uległa zmianom. Ścieżka dźwiękowa i oprawa muzyczna, do której wykonania przyłożył się między innymi Peter Gabriel, powinna zadowolić każdego, nawet najwybredniejszego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1133 głosów czytelników.

Gry podobne do Uru: The Path of the Shell

Wymagania wiekowe Uru: The Path of the Shell

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Uru: The Path of the Shell

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU AMD/Intel 800MHz, 256MB RAM, akcelerator 3D 32MB (DirectX 9.0), 2,5 GB na HDD, Windows 98SE/2000/ME/XP

Nowa wersja oficjalnej strony gry Myst Online: Uru Live już w sieci
Nowa wersja oficjalnej strony gry Myst Online: Uru Live już w sieci

wiadomość13 grudnia 2006

Zgodnie z obietnicą złożoną w ubiegłym tygodniu przez twórców gry Myst Online: URU Live, w Internecie pojawiła się rozbudowana wersja oficjalnej strony, w całości poświęconej temu produktowi. To już ostatnie przymiarki do premiery programu, która ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Cyan Worlds powraca zza grobu

wiadomość30 września 2005

Na łamach serwisu A+E Interactive pojawił się interesujący artykuł, z którego treści wynika, że studio Cyan Worlds przetrwa jednak trudne chwile i wróci na dobre do walki o klienta. Przypominamy, że kilka tygodni temu pojawiły się niepokojące informacje o upadku firmy, muszącej zwolnić większość pracowników ze względu na trudną sytuację finansową.

Wiemy więcej nt. Myst V: End of Ages

wiadomość16 kwietnia 2005

Nawet pierwsza generacja procesorów graficznych nVidia GeForce, pamiętająca 1999 rok, będzie ponoć w stanie obsłużyć piątą odsłonę cyklu Myst o podtytule End of Ages. Przekonamy się o tym jesienią bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się rozprowadzanie nowego dzieła firmy Cyan Worlds przez korporację Ubisoft Entertainment. Mamy dla Was świeżą porcję informacji na omawiany temat.

Drugi dodatek do URU: Ages Beyond Myst już w sieci
Drugi dodatek do URU: Ages Beyond Myst już w sieci

wiadomość8 lipca 2004

The Path of the Shell, drugi i zarazem ostatni dodatek do gry URU: Ages Beyond Myst jest już faktem. Stało się tak za sprawą firmy UbiSoft, która w dniu wczorajszym rozpoczęła jego publikację w sieci Internet. Zmartwią się jednak Ci, którzy wzorem „To D’ni”, oczekiwali darmowego rozszerzenia. Za The Path of the Shell trzeba będzie zapłacić.

Uru: The Path of the Shell - ozłocony

wiadomość14 czerwca 2004

Drugi i zarazem ostatni dodatek do gry przygodowej Uru: Ages Beyond Myst, studia developerskiego Cyan Interactive – Uru: The Path of the Shell trafił właśnie do tłoczni, co jest równoznaczne z uzyskaniem przezeń „złotego” statusu. Następnym etapem jest już tylko premiera wyznaczona na 13 lipca (mowa o wersji amerykańskiej). Żaden z polskich dystrybutorów nie posiada jeszcze owego dodatku w swoim planie wydawniczym.