Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Rhem 2 (PC)
OkładkaRhem 2 (PC)

Rhem 2 PC

Kontynuacja gry przygodowo-logicznej, rozgrywająca się w fantastycznej krainie o nazwie Rhem. Gracz towarzyszy dwójce bohaterów (Zetais i Kales), których zadaniem jest odnalezienie tajemniczego artefaktu.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rhem 2 Premiera PC

7czerwca2005

producent: Knut Müller wydawca: Got Game Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kontynuacja gry przygodowo-logicznej, rozgrywająca się w fantastycznej krainie o nazwie Rhem. Gracz towarzyszy dwójce bohaterów (Zetais i Kales), których zadaniem jest odnalezienie tajemniczego artefaktu.

Akcja rozpoczyna się w dokładnie w miejscu, gdzie zakończyła się fabuła pierwszej części gry. Nasi bohaterowi odnajdują zejście pod powierzchnię ziemi, gdzie ukryte jest mityczne miasto. Zwiedzając sieć podziemnych jaskiń, ciągnące się kilometrami tunele i niezliczone kanały, należy odnaleźć wspomniany wyżej artefakt i sfotografować go przed powrotem na powierzchnię planety. Wszystko to oczywiście w towarzystwie licznych zagadek logicznych, których rozwiązania możemy podejmować się w dowolnej kolejności. Warto zaznaczyć, że akcja jest całkowicie pozbawiona przemocy, co w dzisiejszych czasach należy do rzadkości.

Poszczególne lokacje zachwycają pieczołowitym wykonaniem, dopracowanym w najmniejszych szczegółach. Wszystkie statyczne zdjęcia, jakie będziemy oglądać podczas gry to najwyższej klasy renderingi. Oprócz tego Rhem oferuje pokaźną ilość materiału video, zrealizowanego w podobny sposób jak miało to miejsce w pierwowzorze. Akcja zrealizowana jest z perspektywy pierwszej osoby i pod wieloma względami przypomina słynną serię Myst.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rhem 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rhem 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 8 MB
  • 1.5 GB HDD