Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2008, 11:13

autor: Jiker

Kiedy dojdzie do europejskiej premiery Fable 2?

Jeśli wierzyć informacjom przedstawionym przez brytyjski sklep Play.com, druga odsłona cyklu Fable trafi na europejski rynek 30 maja. Co ciekawe, to samo źródło twierdzi, że w najnowsze dzieło Petera Molyneux będą mogli zagrać gracze mający ukończone 16 lat (według rankingu PEGI).

Jeśli wierzyć informacjom przedstawionym w trakcie weekendowej imprezy Play.com Live (potwierdzonym dodatkowo przez odpowiedni wpis na internetowej stronie sklepu), druga odsłona cyklu Fable trafi na europejski rynek 30 maja. Co ciekawe, to samo źródło twierdzi, że w najnowsze dzieło Petera Molyneux będą mogli zagrać gracze mający ukończone 16 lat (według rankingu PEGI). Powyższe rewelacje zostały ujawnione w dosyć niecodzienny sposób. Wypisano je bowiem na ulotkach umieszczanych w torbach z prezentami rozdawanymi gościom.

Gdyby opisane informacje zostały potwierdzone, oznaczałoby to, że zawartość Fable 2 nie będzie się za bardzo różnić od tego, co mogliśmy odnotować w przypadku części pierwszej (sklasyfikowanej identycznie). Dane przedstawione przez Play.com nie są jednak oficjalne. Odbiegają także dosyć znacznie od wcześniejszych wiadomości, które sugerowały, że światowy debiut Fable 2 odbędzie się nie wcześniej niż w październiku bieżącego roku.

Szczegółowych informacji na temat Fable 2 dostarczy Wam nasza Encyklopedia. Waszej uwadze polecamy ponadto wrażenia z prezentacji gry przeprowadzonej w ramach lutowej Game Developers Conference.