Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2005, 20:58

Historia serii The Settlers - cz. 7

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiliśmy kolejne odsłony programu oraz przyjrzeliśmy się trzem bohaterom Dziedzictwa Królów. Dzisiaj czas na kolejnych.

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiliśmy kolejne odsłony programu oraz przyjrzeliśmy się trzem bohaterom Dziedzictwa Królów. Dzisiaj czas na kolejnych.

Historia serii The Settlers – odcinek 1

Historia serii The Settlers – odcinek 2

Historia serii The Settlers – odcinek 3

Historia serii The Settlers – odcinek 4

Historia serii The Settlers – odcinek 5

Historia serii The Settlers – odcinek 6

Bohaterowie są nierozerwalnie związani z rozgrywką w The Settlers: Heritage of Kings. Każdy z nich posiada jakieś unikalne zdolności, których na próżno szukać wśród zwykłych mieszkańców królestwa. Poniżej znajdziecie krótkie charakterystyki kolejnej trójki herosów.

Kerberos

Niewiele wiadomo na temat przeszłości Kerberosa. Ci, którzy go znają, a są jeszcze wśród istot żywych, twierdzą, że ten przesiąknięty rządzą zabijania potwór, przeszedł szkolenie wojskowe w szeregach armii króla Mordreda. Dążąc do zdobycia panowania nad królestwem Kerona, Kerberos zdradził członków swojej rodziny i bez wahania zrobiłby to ponownie, jeśli tylko weszliby mu w drogę.

Historia serii The Settlers - cz. 7 - ilustracja #1

Kerberos marzy o zniewoleniu mieszkańców Starego Imperium. W życiu liczy się tylko z jednym człowiekiem, samym sobą. Zdolności mrocznego rycerza związane są z wojskowością. Pomijając perfekcyjne wyszkolenie, Kerberos jest w stanie zawładnąć umysłem swoich przeciwników i robić z nimi, co tylko mu się podoba.

Ari

Ari to piękna kobieta, która dorastając z banitami, szybko musiała nauczyć się dbać o swoje własne interesy. Żyjąc w licznych na terenie królestwa lasach, do perfekcji opanowała sztukę zabijania za pomocą łuku, stając się najsłynniejszym łowcą Starego Imperium. Na Ari polowali wszyscy, zarówno bandyci, jak i szlachetni rycerze. To właśnie Ci ostatni odnaleźli na jej szyi królewskie znamię, które świadczy o jej szlacheckim pochodzeniu.

Historia serii The Settlers - cz. 7 - ilustracja #2

Ari to mądra i czarująca kobieta, ale nigdy nie powinieneś ufać towarzystwu, w którym się obraca. Mimo, że łuczniczka ma dobre serce, jej udział w nadciągających wydarzeniach nie jest jednoznacznie określony.

Pomijając znakomite opanowanie łuku, Ari potrafi zjednać sobie serca banitów i poprosić ich o pomoc w krytycznych sytuacjach. Dzięki renomie, na jaką kobieta pracowała przez ostatnie lata, wszyscy wyjęci spod prawa bandyci pójdą za nią w ogień.

Mary de Mortfichet

Podobnie jak w przypadku Kerberosa, także przeszłość hrabianki owiana jest tajemnicą. Mary de Mortfichet pilnie strzeże swoich sekretów, a każdy kto przypadkiem odkryje prawdę, natychmiast kończy swój żywot.

Historia serii The Settlers - cz. 7 - ilustracja #3

Mary jest niczym chorągiewka na wietrze. Najważniejsze dla niej są jej własne interesy, dlatego zawsze staje po stronie zwycięzcy, nieważne czy reprezentuje on siły dobra, czy zła. Z tego też powodu należy pilnie obserwować poczynania hrabianki. Mimo szczerej nienawiści do Kerberosa, Mary jest gotowa zdradzić dla niego swoich dotychczasowych sprzymierzeńców, o ile będzie widzieć w tym zysk.

Przebiegłość Mary ma swoje odbicie w jej umiejętnościach. Pomijając naturalne predyspozycje do łamania ducha bojowego swoich przeciwników, kobieta nigdy nie rozstaje się z pokaźnym zestawem trucizn, gotowych do wykorzystania w trakcie walki.

Po raz kolejny kończymy opowieść o bohaterach The Settlers: Heritage of Kings. Już jutro poznacie ostatnią trójkę herosów, których poczynania będą miały wpływ na rozbudowaną fabułę gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Settlers: Dziedzictwo Królów

The Settlers: Dziedzictwo Królów