Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2020, 12:00

autor: AlexB

Guerrilla Collective zapowiada się na święto gier niezależnych

W dniach 6-8 czerwca odbędzie się Guerrilla Collective – wielka sieciowa konferencja skupiająca się na prezentacjach i zapowiedziach produkcji niezależnych. W wydarzeniu wezmą udział między innymi 11 bit studios, Larian Studios, ZA/UM oraz Paradox Interactive.

W SKRÓCIE
 1. W dniach 6-8 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego będą miały miejsce transmisje na żywo należące do wydarzenia Guerrilla Collective.
 2. Podczas nich będzie można posłuchać o przyszłych i tworzonych obecnie projektach między innymi 11 bit studios, Larian Studios, ZA/UM oraz Paradox Interactive.
 3. Impreza ta jest częścią inicjatyw Summer of Gaming oraz Play For All.

Jak grzyby po deszczu powstają kolejne sieciowe imprezy związane z branżą gier, mające zastąpić odwołane z powodu epidemii koronawirusa targi elektronicznej rozrywki, pokroju chociażby tegorocznego E3. Najnowszym zapowiedzianym eventem jest Guerrilla Collective – wielkie internetowe wydarzenie wyprodukowane przez Media Indie Exchange (w skrócie The MIX) oraz Kinda Funny Games. Skupi się ono na zapowiedziach oraz prezentacjach najróżniejszych produkcji określanych jako niezależne.

Guerrilla Collective zapowiada się na święto gier niezależnych - ilustracja #1
Guerrilla Collective to kolejne internetowe wydarzenie, które odbędzie się w tym roku.

Impreza Guerrilla Collective potrwa od 6 do 8 czerwca. W każdym z tych dni równo o godzinie 19:00 czasu polskiego na Twitchu oraz Steamie będzie można obejrzeć transmisje na żywo prowadzone przez Grega Millera, byłego dziennikarza IGN i współzałożyciela Kinda Funny Games. Podczas nich zaprezentują się następujący deweloperzy oraz wydawcy (via Blue's News):

 1. 11 bit btudios (Frostpunk, This War of Mine)
 2. Another Indie (Simulacra 2)
 3. Coffee Stain Studios (Satisfactory, Deep Rock Galactic)
 4. Fellow Traveller (In Other Waters, Neo Cab)
 5. Funcom (Mutant Year Zero: Road to Eden, Conan Exiles)
 6. Good Shepherd Entertainment (John Wick Hex, The Eternal Cylinder)
 7. Headup (Bridge Constructor Portal, Pumpkin Jack)
 8. Humble Publishing (Temtem, Forager)
 9. Larian Studios (Baldur’s Gate III, Divinity: Original Sin II)
 10. Modern Wolf (Necronator: Dead Wrong, Out There: Oceans of Time)
 11. Paradox Interactive (Cities: Skylines, Stellaris, Crusader Kings II, Europa Universalis IV)
 12. Raw Fury (Kingdom Two Crowns, Atomicrops)
 13. Rebellion (Sniper Elite 4, Zombie Army 4: Dead War)
 14. Those Awesome Guys (Monster Prom, Move or Die, Floppy Knights)
 15. Thunderful (SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, Lonely Mountains: Downhill)
 16. United Label (Eldest Souls, Röki)
 17. Versus Evil (The Banner Saga, Pillars of Eternity II: Deadfire)
 18. Whitethorn Games (StarCrossed)
 19. WINGS Interactive (Lord Winklebottom Investigates)
 20. Ysbryd Games (World of Horror)
 21. ZA/UM (Disco Elysium)

Powyższa lista nie jest jeszcze zamknięta. Według zapewnień, w najbliższym czasie ogłoszone zostaną kolejne studia, które wezmą udział w Guerrilla Collective. Co ciekawe, do 15 maja mogą się one same zgłosić do organizatorów, by rozważyli włączenie ich prezentacji do programu imprezy. Odpowiedni formularz znajduje się w tym miejscu.

Guerrilla Collective stanowi część dwóch większych inicjatyw. Pierwszą z nich jest organizowane przez serwis IGN Summer of Gaming, o którym szerzej pisaliśmy w tym miejscu. Natomiast drugą jest Play For All przygotowywane przez GameSpot. Ma to być kilkutygodniowe wydarzenie łączące najświeższe wieści z branży elektronicznej rozrywki oraz akcję charytatywną, mającą na celu zebranie funduszy na walkę w koronawirusem. Dodatkowe szczegóły na temat tego eventu znajdziecie tutaj.

Guerrilla Collective zapowiada się na święto gier niezależnych - ilustracja #2
Choć w tym roku nie doczekamy się E3, 6 czerwca będzie obfitował w wydarzenia branżowe. / Źródło: GamesRadar+

Na koniec warto wspomnieć, że 6 czerwca prócz Guerrilla Collective będą miały miejsce jeszcze dwie konferencje związane z grami wideo. Pierwszą jest skupiające się na graczach komputerowych PC Gaming Show organizowane przez serwis PC Gamer. Wystartuje ono o godzinie 21:00 czasu polskiego. Natomiast druga, The Future Games Show, podczas którego będzie można usłyszeć wywiady z twórcami oraz obejrzeć kilka zapowiedzi, rozpocznie się o godzinie 23:30 czasu polskiego.

 1. Oficjalna strona wydarzenia Guerrilla Collective
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.