Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka The Eternal Cylinder (PC)

The Eternal Cylinder

Oryginalna gra survivalowa, w której kontrolujemy grupę dziwacznych, mutujących stworzeń, próbując przetrwać w wyjątkowo niesprzyjającym świecie. Produkcja została opracowana przez zespół ACE Team. Rolę wydawcy pełni firma Good Shepherd Entertainment.

Akcji | TPP | survival | elementy strategiczne | indie | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive

Okładka The Eternal Cylinder (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Eternal Cylinder jest oryginalną grą akcji z elementami survivalu, która budzi skojarzenia ze Spore od EA Maxis. W produkcji tej kontrolujemy dziwne stworzenia znane pod nazwą Trebhum, starając się przetrwać w wyjątkowo niesprzyjającym otoczeniu. Tytuł został opracowany przez chilijskie studio niezależne ACE Team (znane głównie z serii Zeno Clash oraz Rock of Ages). Jego wydaniem zajęła się firma Good Shepherd Entertainment.

Mechanika

W The Eternal Cylinder akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (tzw. kamera TPP). Gracz kontroluje tzw. Trebhumy - zabawne stworzenia, które próbują przetrwać w wyjątkowo niesprzyjającym świecie (lokacje są zróżnicowane, istnieje kilka odmiennych typów). Nie dość, że większość pozostałych mieszkańców planety stara się je upolować, to jeszcze ciągłym zagrożeniem pozostaje tytułowy wieczny cylinder” - potężny walec miażdżący wszystko na swojej drodze.

Gra polega na eksplorowaniu trójwymiarowego środowiska (możemy biegać, skakać i pływać) oraz radzeniu sobie z przeszkodami, które napotykamy na swojej drodze. Pozornie Trebhumy są na przegranej pozycji, ale stworzenia mają pewien atut w przysłowiowym rękawie - choć są słabe i bardzo łatwo umierają, to posiadają zdolność ewoluowania (lub raczej mutowania, zważywszy na tempo zachodzących zmian), która pozwala im zdobyć nowe zdolności i cechy (np. możliwość wykonywania znacznie wyższych skoków). By wykorzystać tę mechanikę musimy zebrać odpowiednią ilość surowców, które służą za katalizator transformacji. Dostępne jest kilkadziesiąt różnych wariantów Trebhumów.

Kontrolowana przez nas istota ma też pewne narzędzia, które umożliwiają jej radzenie sobie z przeciwnikami. Możemy pluć wodą wykorzystując trąbę oraz rzucać zebranymi przedmiotami. Konieczne jest także zbieranie rzeczy, których potrzebujemy do przetrwania, dlatego musimy ostrożnie zarządzać tym, co posiadamy.

Choć zabawę zaczynamy z jednym Trebhumem, to zdobywając jajka z czasem możemy zyskać kolejne, które będą towarzyszyły nam w podróży. Każdy z nich może zostać rozwinięty w inny sposób, dzięki czemu będziemy mieli odpowiedź na różnego rodzaju zagrożenia i wyzwania stawiane przez groźny świat. Cały czas musimy się jednak spieszyć - walec rzadko zatrzymuje się na dłużej.

Warto odnotować, że produkcja korzysta z losowo generowanych map, dzięki czemu za każdym razem rozgrywka wygląda nieco inaczej.

Tryby gry

W The Eternal Cylinder możemy grać wyłącznie samotnie. Tytuł oferuje jednak pewną ograniczoną funkcjonalność sieciową, pozwalając graczom na dzielenie się swoimi Trebhumami z innymi.

Kwestie techniczne

The Eternal Cylinder posiada całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Uwagę zwracają przede wszystkim nietypowe projekty lokacji i potworów - są pełne wyrazistych barw i bardzo dziwnych kształtów (przykładowo, jedna z istot przypomina sześcian z nogami, oczami i trąbą słonia). Dobre wrażenie sprawia także system odpowiadający za zniszczenia poszczególnych obiektów i elementów świata (widzimy to głównie, gdy walec się po czymś przetacza).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do The Eternal Cylinder

Wymagania wiekowe The Eternal Cylinder

12+

Wymagania sprzętowe The Eternal Cylinder

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-7600 3.5 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 lub lepsza
PC
PS4
XONE