Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchiOS
Okładka Neo Cab (PC)
OkładkaNeo Cab (PC)

Neo Cab

Nietypowa mieszanka przygodowej visual novel z survivalem w klimatach cyberpunkowych. Wcielamy się w ostatnią ludzką przewoźniczkę w mieście zdominowanym przez samochody kierowane przez sztuczną inteligencję.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neo Cab to nietypowe połączenie gry narracyjnej z gatunku visual novel z survivalem w klimatach cyberpunku. Jest to pierwszy projekt niezależnego kalifornijskiego zespołu Chance Agency, złożonego z osób pracujących wcześniej nad takimi produkcjami, jak Firewatch, Reigns: Her Majesty czy The Misadventures of P.B. Winterbottom.

Fabuła

Akcja Neo Cab rozgrywa się w bliskiej przyszłości w fikcyjnym mieście Los Ojos. Rynek przewozu osób został całkowicie zdominowany przez korporację Capra, wykorzystującą pojazdy wyposażone w sztuczną inteligencję. Jednym z ostatnich ludzkich kierowców jest Lina Romero, współpracującą z firmą Neo Cab i specjalizującą się w przewozie osób, którym nie na rękę jest korzystanie z monitorowanych aut Capra Cars. Bohaterka stara się zarobić na życie i trzymać z dala od kłopotów, jednak martwi ją zaginięcie jej przyjaciółki Savy, która najwyraźniej wplątała się w niezłą kabałę.

Mechanika

Rozgrywka w Neo Cab stanowi niecodzienne połączenie narracyjnej przygodówki z survivalem. Nie znajdziemy tu typowych zagadek, zbierania przedmiotów ani zarządzania surowcami w nieprzyjaznym środowisku. Gra skupia się na dialogach z pasażerami, toczonych poprzez wybieranie jednej z dostępnych w danym momencie kwestii dialogowych. Naszym zadaniem jest takie dobieranie pasażerów i poprowadzenie z nimi rozmów, by zyskać pozytywne oceny i nie nadszarpnąć zdrowia psychicznego Liny. To pozwoli bohaterce utrzymać pracę, co z kolei da jej czas na dalsze poszukiwanie Savy. W trakcie gry musimy wykazać się sprytem i empatią, jako że postacie korzystające z usług NeoCab nie należą do typowych klientów. Każda z nich ma własną historię i motywacje, które nie pozostają bez wpływu na bohaterkę.

Kwestie techniczne

Tak jak typowe produkcje z gatunku visual novel, Neo Cab korzysta głównie z mniej lub bardziej statycznych plansz. Większość czasu spędzamy w samochodzie, który porusza się po trójwymiarowym mieście utrzymanym w klimacie cyberpunku. Twórcy wykorzystali technologię cel-shading, by nadać grze styl kojarzony z komiksami.

Tryb gry: single player  

Neo Cab cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Neo Cab: 12+

PC
Switch
iOS