Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech (PC)

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Utrzymana w klimacie z pogranicza steampunku i fantasy turowa gra RPG z elementami karcianki, stanowiąca spin-off serii SteamWorld. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech jest dziełem studia Image & Form Games, wydanym przez firmę Thunderful Publishing.

RPG | fantasy | steampunk | 2D | karciane | indie | side-scroll

Okładka SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech (PC)

data premiery gry:

25kwi2019

Switch

31maj2019

PC

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech to gra jRPG z elementami karcianki oraz turowym systemem walki. Produkcja jest spin-offem znanej serii gier zręcznościowych oraz strategicznych SteamWorld (należą do niej takie tytuły, jak SteamWorld Dig, SteamWorld Dig 2, czy SteamWorld Heist) rozwijanym od 2010 roku przez studio Image & Form Games. Twórcy ci odpowiadają również za omawianą tutaj grę. Rolę wydawcy tym razem pełni firma Thunderful Publishing.

Fabuła

Zabawny świat, w którym rozgrywa się akcja SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, łączy w sobie elementy klasycznego fantasy oraz tzw. steampunku (terminem tym określa się charakterystyczną konwencję, w której dużą rolę odgrywa technologia oparta o maszyny parowe – steampunkowe światy najczęściej czerpią garściami z epoki wiktoriańskiej, czyli drugiej połowy XIX wieku). W przeciwieństwie do innych tytułów z serii SteamWorld, nie znajdziemy tutaj motywów charakterystycznych dla westernów.

Mechanika

W SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Mechanika rozgrywki nawiązuje do gier z serii Mega Man Battle Network czy znanego z konsoli GameCube, kultowego Baten Kaitos. Mamy tu do czynienia z grą RPG, w której eksplorujemy kolorowy świat, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zdobywamy nowe przedmioty i walczymy – przy czym ten ostatni aspekt ma zdecydowanie największe znaczenie.

Kluczowym elementem tytułu Image & Form Games jest charakterystyczny system walki. Jest on oparty o karty, które zbieramy w trakcie podróży (łącznie jest ich ponad sto). Na każdej z kart znajdziemy jakąś zdolność, atak lub przedmiot i tylko od nas zależy, czy znajdzie się ona w naszej talii – przy czym zestawu nie możemy zmienić w trakcie walki. Warto też odnotować, że niektóre z kart możemy zagrać wyłącznie wówczas, gdy wcześniej wykorzystaliśmy kilka innych (pełnią rolę swoistych ruchów wykańczających).

Co ważne, gracz kontroluje równocześnie całą trzyosobową drużynę: Galleo, Armilly’ego oraz Copernicę. Każde z nich posiada inną specjalizację i inny zestaw dostępnych kart. Bohaterowie otrzymują także punkty doświadczenia, dzięki którym może awansować na kolejne poziomy.

Tryby gry

W SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech możemy grać wyłącznie samotnie. Pomimo wykorzystania w grze elementów charakterystycznych dla karcianek, twórcy nie przygotowali żadnych trybów wieloosobowych – podstawę rozgrywki stanowi kampania fabularna dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech posiada bardzo atrakcyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą w całości o ręcznie wykonane ilustracje. Zarówno plansze, jak i modele postaci są bardzo kolorowe, pełne detali i ładnie animowane. Styl artystyczny przywodzi na myśl skojarzenia z serialami animowanymi oraz ilustrowanymi książkami dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 0,8+ GB

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Wymagania wiekowe SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 750 MB HDD, Windows 7
  • Zalecane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 750 MB HDD, Windows 7/8/10
Zbliżająca się premiera 4 epizodu Life is Strange 2 i aktualizacja 2.0 SteamWorld Quest - wieści
Zbliżająca się premiera 4 epizodu Life is Strange 2 i aktualizacja 2.0 SteamWorld Quest - wieści

wiadomość8 sierpnia 2019

Dziś piszemy o zbliżającej się premierze czwartego epizodu Life is Strange 2 oraz aktualizacji 2.0 do gry SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano grę RPG SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech
Zapowiedziano grę RPG SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

wiadomość24 stycznia 2019

Zespół Image & Form ujawnił swój kolejny projekt. Okazało się nim bitewne RPG z elementami karcianki zatytułowane SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech.

Switch
PC