Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2019, 10:39

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę RPG SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Zespół Image & Form ujawnił swój kolejny projekt. Okazało się nim bitewne RPG z elementami karcianki zatytułowane SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech.

Gra ukaże się w tym roku. - Zapowiedziano grę RPG SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech - wiadomość - 2019-01-25
Gra ukaże się w tym roku.
STEAMWORLD QUEST W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Image & Form
  2. Wydawca: Image & Form
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: Switch oraz inne, jeszcze nieujawnione
  5. Data premiery: 2019 r.

Studio Image & Form zapowiedziało SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, czyli bitewnego RPG-a z elementami karcianki. Gra ukaże się w tym roku i na razie potwierdzono jedynie wersję na Nintendo Switch. Autorzy podkreślili jednak, że produkcja trafi również na inne platformy, tyle że w późniejszym terminie, ale wciąż w tym roku.

Zgodnie z tytułem, gra jest częścią marki SteamWorld, w skład której wchodzą SteamWorld Tower Defense, SteamWorld Heist oraz seria SteamWorld Dig. Autorzy przyzwyczaili nas do eksperymentowania z realiami i SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech ma kontynuować tę tradycję stawiając na klimaty fantasy, choć nie zabraknie również elementów steampunkowych.

Informacje na temat gry są na razie bardzo skromne. Wiemy, że obejmiemy dowództwo nad drużyną bohaterów i będziemy eksplorowali świat oraz toczyli turowe bitwy. Podczas starć kluczową rolę odegra stworzona przez graczy talia, którą skomponują z ponad setki kart, aktywujących ataki i różnorodne przydatne efekty.

Niewiele wiadomo na temat fabuły, poza tym że autorzy obiecują humorystyczny scenariusz. Twórcy zdradzili także, że klimat fantasy był czymś, o co prosili fani marki, choć tradycyjnie zespół zaoferuje własną unikalną wersję tych realiów.

Przypomnijmy na koniec, że poprzednią grą Image & Form była dwuwymiarowa platformówka SteamWorld Dig 2. Gra ukazała się w 2017 roku na pecety oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i PlayStation Vita, a w 2018 r. trafiła na Xboksa One i 3DS.

  1. Oficjalna strona gry