Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2019, 10:40

autor: AlexB

Powrót do Montany na zwiastunie i gameplayach Far Cry New Dawn

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Far Cry: New Dawn, który skupia się na jej warstwie fabularnej. Ponadto światło dzienne ujrzało kilka gameplayów prezentujących interesujące aspekty zabawy. Tytuł zadebiutuje 15 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Minął niecały rok od premiery Far Cry 5. Choć mnóstwo graczy zdążyło już poznać finał historii przedstawionej w tamtej produkcji, ich przygoda w hrabstwie Hope nie dobiegła jeszcze końca. Będą mogli powrócić do znanych zakątków Montany w Far Cry: New Dawn, które ukaże się 15 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł będzie kontynuował fabułę „piątki”. W jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie udziela nowy zwiastun fabularny, który pojawił się w sieci. Możecie go obejrzeć poniżej, lecz uważajcie na spoilery, jeśli nie graliście w poprzednią odsłonę serii.

Akcja Far Cry: New Dawn toczy się siedemnaście lat po wydarzeniach znanych z piątej pełnoprawnej części cyklu. Przyroda budzi się po nuklearnej zagładzie, a ludzie wychodzą ze schronów, by ponownie zasiedlić hrabstwo Hope. Niestety, wisi nad nimi nowe niebezpieczeństwo – banda Highwaymenów dowodzonych przez bliźniaczki Mickey i Lou. Aby się z nimi uporać, bohater (lub bohaterka, gdyż ponownie będzie istniała możliwość wyboru płci) będzie musiał zawiązać dość niespodziewany sojusz.

W Far Cry: New Dawn powrócą znajome motywy. - Powrót do Montany na zwiastunie i gameplayach Far Cry New Dawn - wiadomość - 2019-01-24
W Far Cry: New Dawn powrócą znajome motywy.

Zwiastun to jednak nie wszystko. Na YouTube pojawiło się również kilka nowych gameplayów prezentujących Far Cry: New Dawn w akcji. Pierwszy z nich został przygotowany przez sam Ubisoft. Możemy na nim zobaczyć między innymi system wytwarzania przedmiotów, który będzie pełnił bardzo istotną rolę podczas zabawy, oraz towarzyszy do wynajęcia, zarówno tych znanych z poprzedniej części, do których zaliczają się Grace Armstrong czy Nick Rye, jak i zupełnie nowych pokroju Nany oraz zmutowanego dzika Horatio.

Z kolei na fragmencie rozgrywki opublikowanym przez magazyn Game Informer możemy zobaczyć, jak sprawuje się rozgrywka kooperacyjna na przykładzie dwóch tzw. ekspedycji, które zabiorą graczy poza główną mapę. Oto materiał filmowy:

Natomiast GameSpot nagrał materiał skupiający się między innymi na RPG-owych elementach Far Cry: New Dawn, o których mówił niedawno Jean-Sebastien Decant, dyrektor kreatywny gry. Zapraszamy do seansu:

Przypominamy, że Far Cry: New Dawn osiągnął złoty status, zatem data jego premiery nie jest zagrożona. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem tytułu na PC, to zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi, które zostały opublikowane w ubiegłym tygodniu.

  1. Oficjalna strona gry Far Cry: New Dawn
  2. Widzieliśmy Far Cry: New Dawn – postapo na różowo
  3. Far Cry: New Dawn - kompendium wiedzy