Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2019, 10:50

autor: Czarny Wilk

Nicolas Cage zagra w ekranizacji Koloru z przestworzy H.P. Lovecrafta

Aktora, który ostatnimi czasy zagrał w horrorze Mandy i podłożył głos w Spider-Man Uniwersum, zobaczymy w opowieści o rodzinie farmerów, obok których domu spadł tajemniczy meteor.

Kolejne klasyczne dzieło mistrza horroru H.P. Lovecrafta doczeka się w najbliższych latach adaptacji. Tym razem padło na Kolor z przestworzy, opowiadanie z marca 1927 roku będące jednym z ulubionych dzieł samego autora. Główną rolę w ekranizacji zagra Nicolas Cage.

Po lekkim dołku i graniu w wielu słabo przyjętych produkcjach kariera Cage’a wychodzi na prostą. - Nicolas Cage zagra w ekranizacji Koloru z przestworzy H.P. Lovecrafta - wiadomość - 2019-01-24
Po lekkim dołku i graniu w wielu słabo przyjętych produkcjach kariera Cage’a wychodzi na prostą.

Akcja Koloru z przestworzy (ang. Color Out of Space) rozgrywa się w Nowej Anglii i skupia na rodzinie Gardnerów, którzy przeprowadzają się na wieś, by uciec od zgiełku miasta. Pewnego dnia w pobliżu ich domu spada meteor, który następnie zostaje wchłonięty w ziemię. Obcy obiekt stopniowo zaczyna zmieniać otoczenie, zaczynając od roślin, następnie wpływając na zwierzęta i w końcu ludzi.

Jak możemy przeczytać w serwisie Deadline, główną rolę w Color Out of Space zagra Nicolas Cage. Aktor ma ostatnio dobrą passę – w zeszłym roku zagrał w bardzo dobrze przyjętym horrorze Mandy oraz podłożył głos pod jednego ze Spider-Manów w świetnej animacji Spider-Man Uniwersum. Inni potwierdzeni aktorzy to Joely Richardson (grała w aktorskiej wersji 101 dalmatyńczyków oraz serialu Dynastia Tudorów), Tommy Chong (Różowe lata siedemdziesiąte), Elliot Knight (Sindbad), Julian Hilliard (Nawiedzony dom na wzgórzu) i Q’Orianka Kilcher (Podróż do Nowej Ziemi). Za kamerą stanie Richard Stanley, twórca Hardware i Diabelskiego pyłu, dla którego będzie to powrót do reżyserowania filmów pełnometrażowych po dwudziestoletniej przerwie. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsza filmowa adaptacja Koloru z przestworzy. Opowiadanie wcześniej trafiało na ekrany kin w 1965, 1987, 2008 i 2010 roku. Ostatnia z wymienionych ekranizacji, zatytułowana Die Farbe, przenosiła akcję do Niemiec i została nakręcona w większości w czerni, bieli i tytułowym obcym kolorze. Również głośna produkcja science fiction Anihilacja z 2018 roku zawierała liczne nawiązania do dzieła H.P. Lovecrafta.

  1. Recenzja filmu Anihilacja – świetne science fiction od Netfliksa