Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2019, 12:29

Grudniowe SuperData - sukces Fortnite, słabe wyniki Battlefield 5

Grupa SuperData opublikowała raport podsumowujący wyniki cyfrowego rynku gier za grudzień ubiegłego roku. Liderem na konsolach okazało się Fortnite: Battle Royale. Kiepsko radzi sobie za to Battlefield V.

Grudzień okazał się bardzo udany dla Fortnite. - Grudniowe SuperData - sukces Fortnite, słabe wyniki Battlefield 5 - wiadomość - 2019-01-25
Grudzień okazał się bardzo udany dla Fortnite.

Grupa analityczna SuperData wypuściła raport z grudniowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier. Ta kategoria, wraz z mikropłatnościami i abonamentami, przyniosła 9 mld dolarów. To spadek o 2% w porównaniu z ostatnim miesiącem 2017 r.

Końcówka roku była zwłaszcza udana dla Fortnite, dla którego grudzień okazał się najlepszym miesiącem w historii. Dobrze poradziła sobie również gra Playerunknown's Battlegrounds, która znalazła 2,3 mln dodatkowych nabywców. Ponadto świąteczne promocje The Sims 4 na konsolach i PC wydatnie zwiększyły liczbę sprzedanych egzemplarzy w porównaniu z ubiegłym rokiem. Same przychody z dodatków spadły jednak o 10%.

Przejście ma model free-to-play wyszło CS:GO na dobre. - Grudniowe SuperData - sukces Fortnite, słabe wyniki Battlefield 5 - wiadomość - 2019-01-25
Przejście ma model free-to-play wyszło CS:GO na dobre.

Na konsolach największym bestsellerem okazało się Super Smash Bros. Ultimate, którego cyfrowa sprzedaż szacowana jest na 2,49 mln egzemplarzy, co stanowi rekord dla Nintendo Switch. Natomiast kiepsko radzi sobie Battlefield V, który nie dał rady wywalczyć sobie miejsca w pierwszej dziesiątce gier konsolowych o najwyższych przychodach cyfrowych.

Powody do zadowolenia ma za to studio Valve. Przestawienie Counter-Strike: Global Offensive na free-to-play okazało się sukcesem i pozwoliło uzyskać najlepszy wynik miesięcznych aktywnych użytkowników w historii marki. Szacuje się, że do końca roku darmowa wersja gry wygenerowała ok. 49 mln dolarów przychodu.

Tradycyjnie, najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier grudnia. Analizując je, należy pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

Fortnite: Battle Royale

4.

Crossfire

5.

Fantasy Westward Journey Online II

6.

Playerunknown's Battlegrounds

7.

World of Warcraft

8.

The Sims 4

9.

World of Tanks

10.

Hearthstone

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Fortnite: Battle Royale

2.

Super Smash Bros. Ultimate

3.

FIFA 19

4.

Call of Duty: Black Ops IIII

5.

Red Dead Redemption II

6.

Grand Theft Auto V

7.

NBA 2K19

8.

Madden NFL 19

9.

Playerunknown's Battlegrounds

10.

Assassin’s Creed Odyssey

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

Pokemon GO

3.

Fate/Grand Order

4.

Candy Crush Saga

5.

Clash of Clans

6.

Monster Strike

7.

Clash Royale

8.

Puzzle & Dragons

9.

Mafia City

10.

The Day After Tomorrow

  1. SuperData – strona oficjalna