Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2020, 12:12

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

IGN zapowiada Summer of Gaming i wypełnia przestrzeń po E3 2020

Najważniejszą imprezą czerwca są zwykle targi E3. Jednakowoż w tym roku, ze względu na nowego koronawirusa, zostały one odwołane. IGN proponuje w ich miejsce własny wirtualny event - Summer of Gaming, który ma być najlepszym źródłem informacji o nowościach ze świata gier i sprzętu. Tymczasem ESA potwierdziła, kiedy odbędzie się E3 2021.

IGN zapowiada Summer of Gaming i wypełnia przestrzeń po E3 2020 - ilustracja #1
Gdy organizatorzy E3 się zastanawiają, IGN ogłasza i podkrada termin.
W SKRÓCIE:
  • Targi E3 2020 zostały odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.
  • W tym samym czasie serwis IGN planuje organizację wirtualnego wydarzenia „Summer of Gaming”.
  • Swój udział zadeklarowało już wiele znaczących firm.
  • E3 2021 ma się odbyć zgodnie z planem – w połowie czerwca przyszłego roku.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że targi E3 2020 nie odbędą się ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2. Swoją szansę w tym zamieszaniu widzi jednak serwis IGN, który zamierza zorganizować na początku czerwca (czyli w czasie, gdy planowane były targi w Los Angeles) wirtualny event pod nazwą „Summer of Gaming”.

IGN ma pomysł

Wydarzenie ma być okazją, by dowiedzieć się więcej o nadchodzących grach i konsolach, a także usłyszeć, co mają do powiedzenia deweloperzy oraz producenci sprzętu. Swój udział zapowiedziały firmy takie jak 2K Games, Amazon, Bandai Namco, Devolver Digital, Google, Sega, Square Enix, THQ Nordic oraz Twitter. To jednak nie koniec listy i kolejni uczestnicy będą jeszcze ogłaszani.

W ramach Summer of Gaming pojawić ma się szereg transmisji na żywo oraz specjalnych materiałów wideo. Będą to prezentacje wydawców wraz z omówieniem przygotowanym przez IGN, wywiady, pokazy, gameplaye oraz segmenty informacyjne, podsumowujące najważniejsze wiadomości. Widzowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w eventach poprzez wideokomentarze, głosowania i inne formy interakcji.

Nowa generacja konsol trafi na rynek jeszcze w tym roku i gracze pragną dowiedzieć się, w co będą grali na swoim nowym sprzęcie. Nasz internetowy event będzie dla twórców i wydawców kluczowym momentem, w którym będą mogli pokazać się przed międzynarodową widownią - powiedział dyrektor do spraw treści i produktów IGN - Peer Schneider.

Jak podkreśla IGN, nowe wydarzenie jest odpowiedzią na ostatnie trendy, ponieważ coraz więcej osób gra czy to dla rozrywki, czy też dla oderwania się od rzeczywistości. Jest to szczególnie widoczne w obecnych, trudnych czasach, gdy w zasadzie wszystkie platformy biją swoje rekordy popularności. Kolejne informacje na temat planowanych wydarzeń będą ogłaszane w najbliższych tygodniach.

Znamy datę E3 2021

Warto odnotować też fakt, że organizatorzy E3 - Entertainment Software Association - pierwotnie sprawdzali możliwości organizacji internetowego eventu w miejsce odwołanych targów. Jednak jak donosi były dziennikarz portalu Game Informer - Mike Futter - Electronic Entertainment Expo nie przeniesie się do Internetu, a oficjalne ogłoszenie w tej sprawie powinno pojawić się już w przyszłym tygodniu.

Jak na razie organizacja ESA potwierdziła jedynie, że E3 2021 jest niezagrożone, a impreza ma się odbyć w dniach 15–17 czerwca 2021.