Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONE
Okładka Floppy Knights (PC)
OkładkaFloppy Knights (PC)

Floppy Knights

Floppy Knights łączy elementy gry strategicznej i taktycznej oraz karcianki. W turowych potyczkach przyzywamy na pole bitwy rozmaite potwory i zagrywamy karty zapewniające nam dodatkową przewagę nad oponentami.

Strategiczne | fantasy | turowe | taktyczne | 2D | karciane | indie | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Floppy Knights Premiera

24maj2022

PC XONE

Gry podobne do Floppy Knights

Etherlords: Władcy Eteru

Wargroove

Insane Robots

Floppy Knights to humorystyczna produkcja z pogranicza gier strategicznych i taktycznych, wzbogacona o elementy zapożyczone z karcianek. Projekt został opracowany przez niezależne studio Rose City Games, w którego portfolio można znaleźć m.in. grę pod tytułem The World Next Door. Pomysł na niego, podobnie jak koncepcje pozostałych dzieł tego zespołu, narodził się w trakcie jednego z game jamów.

Fabuła

Floppy Knights zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Główną bohaterką gry jest Phoebe, która próbuje zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, by móc wyprowadzić się od rodziców. Jako utalentowana wynalazczyni i programistka, dziewczyna skonstruowała sobie do pomocy Carltona, czyli bioniczne ramię potrafiące zamieniać wysłużone dyskietki w tytułowych rycerzy. Ta umiejętność szybko okazuje się niebywale przydatna, gdyż w krainie zaczynają pojawiać się wszelkiej maści potwory, którym nasza podopieczna musi stawić czoła.

Mechanika

W Floppy Knights akcję ukazano z lotu ptaka. Filarem gry są zadania wykonywane przez Phoebe dla mieszkańców krainy, które sprowadzają się do toczenia potyczek z rozmaitymi monstrami. Starcia przebiegają w trybie turowym, na arenach pokrytych siatką kwadratowych pól. Protagonistka nie bierze bezpośredniego udziału w walce, lecz korzysta z pomocy jednostek, które zdobywa w miarę postępów w grze.

Na pierwszy rzut oka jej pomagierzy nie różnią się zbytnio od nieprzyjaciół; dość powiedzieć, że wśród „rycerzy” prym wiodą gobliny oraz inne fantastyczne istoty. Każdy z nich dysponuje jednak unikalnymi zdolnościami; ich właściwe wykorzystywanie to klucz do sukcesu, gdyż liczba jednostek przyzywanych na pole bitwy jest ograniczona przez ilość dostępnej energii. Na tym jednak się nie kończy, bo w każdej turze zagrywamy też karty kolekcjonowane w toku przygody; wśród nich znajdziemy zarówno takie, które pozwalają na przemieszczanie wojowników po arenie, jak i takie, dzięki którym wzmocnimy konkretny atak, wyleczymy jednego z naszych podkomendnych bądź osłabimy danego wroga. Powodzenie zapewnia więc również skomponowanie takiej talii, która świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry Floppy Knights jest ręcznie rysowana grafika, za którą stoi Marlowe Dobbe, czyli autorka oprawy wizualnej gry Dicey Dungeons. Zabawa toczy się przy akompaniamencie chiptune'owej muzyki łatwo wpadającej w ucho.

Tryb gry: single player  

Floppy Knights cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Floppy Knights: Odpowiednia dla każdego wieku.

Floppy Knights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4130T 2.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XONE