Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Simulacra 2 (PC)

Simulacra 2

Kontynuacja gry przygodowej z 2017 roku. Simulacra 2 stawia przed graczem zadanie rozwiązania zagadki kryminalnej przy użyciu aplikacji i plików (zdjęć, filmów, wiadomości etc.) znalezionych w pamięci wirtualnego smartfona.

Przygodowe | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | full motion video | tekstowe

Okładka Simulacra 2 (PC)

producent: Kaigan Games

wydawca: Another Indie

data premiery gry:

12gru2019

iOS AND

30sty2020za 4dni

PC

Simulacra 2 to dość oryginalna przygodówka, będąca kontynuacją gry wydanej w 2017 roku na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Produkcja stawia przed graczem zadanie rozwiązania zagadki morderstwa - naszym jedynym narzędziem i śladem jest telefon ofiary. Tytuł został opracowany przez studio Kaigan Games - autorów pierwszej części oraz opartego na podobnych założeniach Sara is Missing. Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Another Indie.

Fabuła

W tajemniczych okolicznościach umiera młoda influencerka i gwiazda social mediów. Wszystko wskazuje na to, że jej śmierć nie była wypadkiem – najprawdopodobniej odpowiada za nią jeden z trzech podejrzanych. Doświadczony detektyw o nazwisku Murilo prosi cię o pomoc w rozwikłaniu zagadki. Odpowiedzi kryją się w telefonie zmarłej.

Mechanika

Rozgrywka w Simulacra 2 polega na przeglądaniu widocznego na ekranie telefonu ofiary w poszukiwaniu poszlak, które naprowadzą nas na trop mordercy. W urządzeniu znajdziemy zdjęcia, filmy, spis połączeń wraz z książką adresową, wiadomości tekstowe, a także różnego rodzaju aplikacje.

Produkcja umożliwia też przesłuchiwanie podejrzanych - musimy zadawać im odpowiednie pytania, konstruowane w oparciu o informacje zgromadzone dzięki analizowanemu smartfonowi. Gra kończy się w momencie, gdy uda nam się rozwiązać zagadkę i dotrzeć do sedna intrygi. Nie będzie to wcale takie proste, bowiem w uniwersum Simulacra 2 niemal nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje.

Tryby gry

W Simulacra 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Simulacra 2 posiada dość prostą oprawę graficzną, na którą składają się interfejs, a także nagrane filmy oraz zdjęcia, które obserwujemy na ekranie. W taki sam sposób zrealizowano sceny z bohaterami, z którymi możemy rozmawiać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Simulacra 2

Wymagania wiekowe Simulacra 2

16+

Wymagania sprzętowe Simulacra 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 2400 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
iOS
AND