Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka In Other Waters (PC)

In Other Waters

In Other Waters to oryginalna gra przygodowa, w której wcielamy się w sztuczną inteligencję, pomagającą pewnej kobiecie w badaniu nieznanej i potencjalnie niebezpiecznej planety. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Jump Over The Age.

Przygodowe | science fiction | elementy logiczne | 2D | eksperymentalne/artystyczne

Okładka In Other Waters (PC)

data premiery gry:

3kwi2020

PC Switch

In Other Waters to gra przygodowa z wyraźnie zarysowanymi elementami logicznymi. W produkcji tej wcielamy się w sztuczną inteligencję, która stara się bezpiecznie przeprowadzić pewną panią naukowiec przez nieznaną jej – i potencjalnie groźną – planetę. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Jump Over The Age i jest to jego debiutancki projekt. Wydawcą jest firma Fellow Traveller (znana m.in. z Neo Cab czy Genesis Noir)

Fabuła

Xenobiolożka Ellery Vas odpowiada na sygnał wysłany przez jej przyjaciółkę – Minae Nomura – i przybywa na planetę Gliese 677Cc. Na miejscu zastaje jednak jedynie opuszczoną bazę oraz dziwną, uszkodzoną sztuczną inteligencję. Kobieta wyrusza w podróż, starając się odkryć sekrety nieznanego miejsca oraz znaleźć źródło sygnału. Scenariusz porusza tematy związane z naturą życia, człowieczeństwa, a także sztucznej inteligencji.

Mechanika

W In Other Waters akcję najczęściej obserwujemy z góry – patrzymy na aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę, na której prowadzona przez nasze AI bohaterka jest widoczna jako niewielka kropka. Naszym zadaniem jest uważne analizowanie otoczenia, rozwiązywanie zagadek i prowadzenie Ellery w taki sposób, by unikać potencjalnych zagrożeń (robimy to, wskazując myszką jej kierunek marszu).

Co ważne, szukanie najszybszej trasy nie zawsze jest najlepszym wyjściem – w wielu sytuacjach eksploracja może przyczynić się do zdobycia cennej wiedzy, która zwiększy nasze możliwości lub pozwoli dostać się w nowe miejsca. Ellery może gromadzić, skanować i analizować próbki, a także obserwować swoje otoczenie (wykonuje przy tym notatki i rysunki) – dzięki temu stopniowo poznaje i opisuje ekosystem planety. Istnieje też możliwość wykonywania zadań pobocznych.

Ważną rolę w grze odgrywają również rozmowy z postacią, której pomagamy – dzięki temu lepiej poznajemy świat i bohaterów. W miarę postępów w rozgrywce kształtujemy również relacje pomiędzy naszym AI i Ellery Vas. Przygody, które razem przeżywają, sprawiają, że stają się sobie coraz bliżsi.

Tryby gry

W In Other Waters możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest tutaj kampania fabularna.

Kwestie techniczne

In Other Waters posiada dość prostą oprawę graficzną, na którą składa się głównie interfejs oraz schematyczne ilustracje – mapy obrazujące kształt terenu, po którym porusza się postać prowadzona przez gracza. Całość przypomina trochę rysunek techniczny – gra jest bardzo czytelna, a dzięki wykorzystaniu żywych barw ma swój charakter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do In Other Waters

Wymagania wiekowe In Other Waters

12+

Wymagania sprzętowe In Other Waters

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch