Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 września 2006, 13:40

autor: Fillipo

Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze

Spędzanie wolnych chwil przy grach komputerowych to niezapomniana i fantastyczna rozrywka. Niekoniecznie może ona być tylko zabiciem wolnego czasu. Niektórzy gracze zarabiają na niej i to wcale niemało.

Spędzanie wolnych chwil przy grach komputerowych to niezapomniana i fantastyczna rozrywka. Niekoniecznie może ona być tylko zabiciem wolnego czasu. Niektórzy gracze zarabiają na niej i to wcale niemało. Zgodnie z danymi Instytutu Badań Ekonomicznych powołanego przez firmę Samsung, największe pieniądze gracze zarabiają w Południowej Korei. Już ponad 240 profesjonalnych graczy wywodzi się właśnie z Korei Południowej. Każdy z nich zarabia średnio kilka tysięcy dolarów rocznie. Pięć najlepszych koreańskich drużyn wygrało w zeszłym roku ponad 2 miliony dolarów. Pieniądze głównie pochodzą od sponsorów takich jak: AMD (Advanced Micro Devices), ATI Technologies, Intel, Nvidia oraz Sony.

Malutkimi kroczkami całe to przedsięwzięcie napływa do Ameryki i Europy. W Stanach Zjednoczonych zwiększone zainteresowanie odnotowują międzynarodowe turnieje, z których największe to World Cyber Games oraz Electronic Sports World. Zawody te rozgrywane są na całym świecie, również w Europie (m.in. Niemcy, Ukraina). Każdy kto prezentuje zaawansowany poziom gry w którymś z dostępnych podczas rozgrywek tytułów, może spróbować swoich sił o najwyższą wygraną. Z każdym rokiem liczba uczestników powiększa się, a co za tym idzie poprzeczka umiejętności dla zawodników stawiana jest coraz wyżej. Przykładowo w 2005 roku w turnieju Painkiller holenderska gwiazda e-sportu Sander "Vo0" Kaasjager zajął pierwsze miejsce i wygrał $238,500 w wieku 20 lat.

Najpopularniejszymi grami rozgrywanymi na zawodach są: Counter-Strike, Quake 4, Warcraft III: Frozen Throne. Dodatkowo jest wiele innych tytułów cieszących się mniejszym zainteresowaniem jak np.: Halo 2, Half-Life 2: Deathmatch, Painkiller, Grand Turismo 4.

Każdy chętny do spróbowania swoich sił w walce z innymi graczami powinien śledzić oficjalne strony turniejów: World Cyber Games, Electronic Sports World Cup, Team3d. Na ich witrynach są poszczególne informacje dotyczące terminów, lokalizacji i gier w których będą prowadzone rozgrywki.

Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze - ilustracja #1
Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze - ilustracja #2