Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2007, 17:31

autor: Artur "Metatron" Falkowski

GameShow - sportowe MMO od Electronic Arts startuje jesienią

Peter Moore, były szef działu odpowiedzialnego za gry i konsole Microsoftu, który od dwóch dni oficjalnie stoi na czele EA Sports, w wywiadzie udzielonym serwisowi GameDaily.biz ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym projektem firmy.

Peter Moore, były szef działu Microsoftu odpowiedzialnego za gry i konsole, który od dwóch dni oficjalnie stoi na czele EA Sports, w wywiadzie udzielonym serwisowi GameDaily.biz ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym projektem firmy.

GameShow - sportowe MMO od Electronic Arts startuje jesienią - ilustracja #1

GameShow, bo taki tytuł nosić będzie produkcja, to darmowa, prosta gra MMO przeznaczona dla fanów sportu, którzy będą mogli rywalizować ze sobą odpowiadając na przygotowane w formie tekstowej, dźwiękowej lub filmowej pytania wielokrotnego wyboru z zakresu tematyki sportowej. Najlepsi zawodnicy otrzymywać mają nagrody, a punkty prezentowane będą na internetowej tablicy wyników wzbogaconej o awatary graczy.

GameShow - sportowe MMO od Electronic Arts startuje jesienią - ilustracja #2

Gra ukaże się tej jesieni. Początkowo brać w niej udział będą mogli jedynie posiadacze komputerów PC, choć niewykluczone jest, że w przyszłości dostępna będzie również za pośrednictwem serwisów Xbox LIVE Arcade i PlayStation Network.

GameShow - sportowe MMO od Electronic Arts startuje jesienią - ilustracja #3

Zapowiedziany projekt jest realizacją nowej polityki Electronic Arts, według której firma skupi się również na tworzeniu produkcji dla graczy typu casual, którzy nie muszą być zainteresowani przechodzeniem tradycyjnych gier od początku do końca. Innym przejawem rzeczonego podejścia do rynku elektronicznej rozrywki jest ogłoszony dziś internetowy serwis karaoke The Sims on Stage.