Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2002, 13:22

autor: Fajek

Eidos wydawcą polskiej gry Frontline Attack: War Over Europe

Światowym wydawcą gry „Frontline Attack: War Over Europe” została firma Eidos Interactive, a światowa premiera planowana jest na październik br.

Światowym wydawcą gry „Frontline Attack: War Over Europe” została firma Eidos Interactive, a światowa premiera planowana jest na październik br.

Twórcami gry są polscy programiści z In Images oraz Reality Pump ( w studio Reality Pump powstała m.in. doskonała seria strategiczna "Earth").

Frontline Attack: War over Europe wabi przede wszystkim szczegółowym i zgodnym z rzeczywistością odtworzeniem historycznych wydarzeń wojennych z lat 1941-1944. Gracz może zadecydować, czy chce przejąć dowództwo nad Aliantami, Armią Czerwoną, czy Niemcami. Gra oferuje w sumie 24 misje – po dwie kompanie na armię, sześć misji na każdą kompanię.

Gra "Frontline Attack: War Over Europe" z pewnością zainteresuje fanów gier preferujących różnorodność stylów. Tryb dla jednego gracza oferuje taktyczne dowodzenie żołnierzami, uzbrojonymi pojazdami oraz wspomaganie bronią dalekosiężną. Natomiast multiplayer oraz wersja Skrimish, to klasyczne gry strategiczne czasu rzeczywistego związane z rozbudową środków oraz budynków.

Ponadto na graczy czekają szczegółowo dopracowane jednostki i zadziwiająca grafika oparta o trójwymiarowy engine Earth-3 opracowany przez Reality Pump.

I na koniec wiadomość, która ucieszy polskich fanów strategii - otóż w naszym kraju (podobnie jak i w Niemczech) "Frontline Attack: War Over Europe" pojawi się w sklepach na około miesiąc przed światową premierą. Polskim dystrybutorem gry jest firma TopWare Poland.

Przypomnijmy, że "Frontline Attack: War Over Europe" to gra, która poprzednio występowała pod nazwą: World War II: Panzer Claws.