Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2007, 14:06

autor: Basza

Eidos Interactive otworzy nowe studio w Montrealu

Właśnie pojawiły się informacje o tym, że Eidos Interactive otwiera kanadyjski oddział swojej firmy, a nowe studio będzie się mieścić w Montrealu w prowincji Quebec.

Właśnie pojawiły się informacje o tym, że Eidos Interactive otwiera kanadyjski oddział swojej firmy, a nowe studio będzie się mieścić w Montrealu w prowincji Quebec.

Według zapewnień przedstawicieli firmy Eidos, oddział w Montrealu otwarty zostanie już w tym roku, a zatrudnionych zostanie 110 osób. Na przestrzeni najbliższych trzech lat planowany jest rozwój firmy, co przełoży się na zwiększenie liczby pracowników do około 350 osób. Dyrektorem kanadyjskiego oddziału Eidos Interactive został Stéphane D’Astous, którego zadaniem będzie właściwe kierowanie firmą oraz odpowiedni dobór pracowników. W najbliższych planach studia jest stworzenie czterech gier nowej generacji.

Eidos Interactive otworzy nowe studio w Montrealu - ilustracja #1

Dyrektor handlowy Eidos Interactive, Bill Ennis oświadczył, że: „Jest to wspaniała chwila dla firmy Eidos , bowiem aktywnie poszukujemy nowych możliwości dalszego rozwoju naszego studia, by w przyszłości stać się najważniejszym wydawcą gier video na świecie. Montreal jest idealnym miejscem do otworzenia nowego oddziału ze względu na gwałtowny rozkwit przemysłu gier w tym regionie oraz korzystne warunki ekonomiczne”.

Kanadyjski oddział Eidos Interactive będzie już trzecią nowopowstałą filią tego wydawcy, bowiem na przestrzeni ostatnich lat podobne studia otwarto na terenie Szwecji oraz Węgier. To ostatnie może poszczycić się bardzo dobrą grą Battlestations: Midway, której recenzję możecie przeczytać w tym miejscu.

gry