Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2009, 10:25

autor: Jiker

Demo ArmA II jeszcze w tym tygodniu

Ogólnoeuropejska premiera pecetowej wersji ArmA II – kontynuacji jednej z najlepszych taktycznych strzelanin – tuż tuż. Dojdzie do niej już 19 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że zanim położymy na niej ręce, autorzy oddadzą do naszej dyspozycji wersję demonstracyjną. Z informacji dobiegających z siedzib Bohemia Interactive i 505 Game Street wynika, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu.

Ogólnoeuropejska premiera pecetowej wersji ArmA II – kontynuacji jednej z najlepszych taktycznych strzelanin – tuż, tuż. Dojdzie do niej już 19 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że zanim położymy na niej ręce, autorzy oddadzą do naszej dyspozycji wersję demonstracyjną. Ze szczątkowych informacji dobiegających z siedzib Bohemia Interactive i 505 Game Street wynika, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu.

Demo ArmA II jeszcze w tym tygodniu - ilustracja #1

Dokładnie rzecz ujmując – dzisiaj lub jutro. Demo będzie ważyć około 2GB, czyli całkiem sporo jak na obecne standardy. W okolicach ogólnoeuropejskiej premiery gry wydany zostanie również patch 1.02, który usunie z gry część już wykrytych niedociągnięć. Zaopatrzyć się w niego będą musieli najprawdopodobniej jedynie nabywcy niemieckiej wersji gry (jej premiera odbyła się pod koniec maja). Czesi, którzy produkcję otrzymają 17 czerwca, oraz mieszkańcy pozostałych krajów Starego Kontynentu otrzymają już zapewne usprawnioną edycję ArmA II.

Powyższa data niestety nie dotyczy polskiego rynku. W naszym kraju ArmA II zadebiutuje dopiero na przełomie czerwca i lipca. Z informacji podanych przez Monikę Lach reprezentującą oficjalnego dystrybutora gry, firmę LEM wynika, że powodem opóźnienia są najprawdopodobniej ciągle trwające prace lokalizacyjne. Możemy oczekiwać, że dokładna data debiutu zostanie podana już niebawem.

Osobom zainteresowanym zakupem ArmA II polecamy zapoznanie się z wymaganiami sprzętowymi produkcji. Nie są one zbyt wysokie, co przypadnie zapewne do gustu graczom, którzy nie aktualizowali swoich komputerów już od kilku miesięcy. Okazuje się, że odpalenie gry na wyższych ustawieniach grafiki wymagać będzie od nas posiadania czterordzeniowego procesora, 1 GB pamięci RAM, a także karty grafiki z 512 MB pamięci na pokładzie.

W ostatnim czasie twórcy podjęli dwie ciekawe inicjatywy związane z grą. Jedną z nich było uruchomienie zamówień przedpremierowych na grę w ramach platformy Steam (cena ustalona na poziomie 47,99 euro). Drugą natomiast aktywacja flashowego wstępu do rozgrywki, dzięki któremu można wygrać darmowe egzemplarze ArmA II.

Warto przy okazji zauważyć, że w ArmA II w przeciwieństwie do odsłony pierwszej zagrają również posiadacze konsol. Właściciele Xboksa 360 lub PlayStation 3 będą mogli zaopatrzyć się w dzieło Bohemia Interactive jesienią bieżącego roku.