Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2008, 12:43

Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany

Na forum NEOGafu pojawiły się skany z belgijskiego magazynu PCGameplay oraz pierwsze szczegóły dotyczące Warhammer 40000: Dawn of War 2. Tym samym jest to także potwierdzenie, że od jakiegoś czasu przygotowywany jest sequel jednego z ciekawszych RTS-ów kilku ostatnich lat.

Na forum NEOGafu pojawiły się skany z belgijskiego magazynu PCGameplay oraz pierwsze szczegóły dotyczące Warhammer 40000: Dawn of War 2. Tym samym jest to także oficjalne potwierdzenie, że od jakiegoś czasu przygotowywany jest sequel jednego z ciekawszych RTS-ów kilku ostatnich lat.

Do artykułu został również dołączony wywiad z Markiem Noseworthy, producentem gry, tak więc wszystkie poniższe informacje raczej nie są wytworem niczyjej wyobraźni, a materiał ten możemy traktować jako oficjalną zapowiedź kontynuacji serii. Poniżej ciekawsze cechy nowej gry oraz skany czasopisma.

  • Gra używać będzie silnika Essence 2.0, Havoka. A wszystko to zoptymalizowane tak, aby jak najlepiej działało pod DX10 i wielordzeniowych procesorach.
  • Graficznie gra wygląda świetnie i przypomina intro znane z pierwszej części. Oczywiście modele postaci nie są aż tak szczegółowe.
  • Jednostki w sensie posiadanej własnej Sztucznej Inteligencji zachowują się dość podobnie do tych z Company of Heroes.
  • Pomimo faktu, że Dow2 dzieli z CoH ten sam silnik, to nie jest po prostu przeniesieniem II Wojny Światowej w kosmos. To zupełnie inne wojny.
  • Jak na razie jedynymi potwierdzonymi armiami są Space Marines i Orkowie. Dla nich też została przewidziana możliwość rozegrania kampanii w kooperacji.
  • Autorzy, firma Relic Entertainment, bardziej skupili się na takim opracowaniu poszczegółnych oddziałów, aby na polu bitwy nie były one anonimowe. Dlatego też każdy z nich będzie posiadał własną nazwę.
  • Po każdej z misji gracz powinien otrzymać jakiś ciekawy przedmiot, w który wyposaży jeden z oddziałów. Co ciekawe, gracz pod swoją kontrolą nie będzie mógł mieć więcej jak sześć drużyn żołnierzy.
  • Space Marines w kampanii będą operowali z pokładu statku kosmicznego orbitującego nad planetą, co pozwoli graczowi na dowolną kolejność w wyborze misji. Ich poziom trudności będzie oznaczony kolejno kolorami zielonym, niebieskim i czerwonym.
  • W grze nie pojawią się jednostki morskie ani powietrzne.
  • Nad grą od września 2006 roku pracuje 55 osób. Premiera odbędzie się w 2009 roku.

W serwisie YouTube znajduje się również krótki teaser zwiastujący Dawn of War 2.

Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1
Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2
Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #3
Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #4
Dawn of War 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #5