Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2009, 09:30

Data premiery The Beatles: Rock Band

9 września 2009 roku na ustach całego świata ponownie znajdą się legendarni Beatlesi. Stanie się tak za sprawą światowej premiery nowej odsłony cyklu Rock Band, w której kultowa czwórka chłopaków z Liverpoolu zagra główne role.

9 września 2009 roku na ustach całego świata ponownie znajdą się legendarni Beatlesi. Stanie się tak za sprawą światowej premiery nowej odsłony cyklu Rock Band, w której kultowa czwórka chłopaków z Liverpoolu zagra główne role.

Data premiery The Beatles: Rock Band - ilustracja #1

Do sklepów trafi wówczas kosztujący 249,99 dolarów zestaw, w skład którego oprócz gry wejdą jeszcze gitara (być może dwie), perkusja oraz mikrofon. Interesujące jest to, że każdy z tych produktów został zaprojektowany specjalnie z myślą o Beatlesach – będzie zatem nawiązywać do dokonań słynnej czwórki. Można oczekiwać chociażby basu stworzonego na modłę McCartney’owego Hofnera o kształcie skrzypiec, którego muzyk nabył pierwotnie w Hamburgu za równowartość 30 dolarów.

Do sklepów trafi jednak także sama płyta z grą, w cenie 59,99 dolarów. Wszystko to dzięki wsparciu, jakie produkcja będzie wykazywać względem instrumentów z poprzednich odsłon serii Rock Band, jak i tych stworzonych na potrzeby innych marek rytmiczno-muzycznych, w tym Guitar Hero. Możliwe będzie również nabycie samodzielnych instrumentów dedykowanych The Beatles: Rock Band (np. gitara będzie kosztować 99,99 dolarów).

W ramach The Beatles: Rock Band zawartych zostanie nie więcej niż 45 kompozycji The Beatles. Nie jest to zbyt pokaźna liczba, jednakże zapewnienie, że wśród utworów znajdą się zarówno kawałki kultowe, jak i te mniej znane, lecz równie dobre (pod uwagę wzięta zostanie pełna dyskografia zespołu), wystarczy, by uznać, że na moment premiery gry będzie to zestaw w zupełności wystarczający.

Dzieło studia Harmonix, ujawnione w bliżej nieokreślonej formie w czerwcu 2008 roku, a następnie oficjalnie potwierdzone wraz z końcem października przez MTV Games, wydawcę marki Rock Band, będzie z pewnością niezwykłym wydawnictwem z punktu widzenia wszystkich zagorzałych fanów lat 60. i muzyki spod znaku ówczesnego rocka i psychodelii. The Beatles: Rock Band zostanie wydane w trzech wersjach – twórcy z firmy Harmonix planują wydane edycji przeznaczonych na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii.