Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2009, 10:17

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Borderlands pojawi się w październiku

W marcu zeszłego roku przykra niespodzianka spotkała wszystkich graczy niecierpliwie wyczekujących pojawienia się Borderlands, ambitnego shootera rozgrywającego się w otwartym, postapokaliptycznym świecie, autorstwa Gearbox Software. Przedstawiciele Take-Two Interactive, którzy wydają grę pod marką 2K Games, poinformowali wtedy bowiem, iż jej pierwotna premiera zostaje przesunięta.

W marcu zeszłego roku przykra niespodzianka spotkała wszystkich graczy niecierpliwie wyczekujących pojawienia się Borderlands, ambitnego shootera rozgrywającego się w otwartym, postapokaliptycznym świecie, autorstwa Gearbox Software. Przedstawiciele Take-Two Interactive, którzy wydają grę pod marką 2K Games, poinformowali wtedy bowiem, iż jej premiera zostaje przesunięta na bliżej nieokreśloną datę w roku fiskalnym 2009.

Borderlands pojawi się w październiku - ilustracja #1

Na szczęście wiadomo już dokładnie, kiedy Borderlans zagości na półkach sklepowych – będzie to październik tego roku. Wiadomość taką podali redaktorzy serwisu GameSpot, którzy rozmawiali z Mikeyem Neumannem z Gearbox Software. Przypomnijmy, iż Borderlands mocno nawiązuje do kultowej trylogii Mad Max. Akcja przenosi nas do zrujnowanego i nieprzyjaznego świata Pandora, w którym wcielamy się w jednego z „łowców skarbów”, przeszukujących ruiny upadłej cywilizacji w poszukiwaniu unikalnych przedmiotów czy broni. Świat ten oczywiście pełen jest rywalizujących ze sobą ugrupowań, tak więc walka, zarówno „piesza” jak i przy wykorzystaniu pojazdów, jest na porządku dziennym.

Po więcej informacji na temat gry zapraszamy do naszej Encyklopedii. Przy okazji możecie rzucić okiem na najnowszy, niestety dość krótki, trailer przedstawiający rozgrywkę.