Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 czerwca 2008, 16:51

autor: ult

Bill Gates przestał być szefem Microsoftu

Wielka ikona przemysłu komputerowego, jeden z najbogatszych ludzi globu – przez jednych uwielbiany, przez innych nienawidzony... Bill Gates opuścił stanowisko szefa Microsoftu.

Wielka ikona przemysłu komputerowego, jeden z najbogatszych ludzi globu – przez jednych uwielbiany, przez innych nienawidzony... Bill Gates opuścił stanowisko szefa Microsoftu.

Na początku tego roku stało się jasne, że ojciec sukcesu systemu operacyjnego Windows odejdzie z Microsoftu, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę. Dzień 28 czerwca 2008 roku był ostatnim, w którym Bill Gates przyszedł do pracy w roli szefa koncernu. Zakończył się pewien etap w historii przemysłu komputerowego – dla jednych to wiadomość smutna, dla innych wręcz przeciwnie. Jako najbardziej medialna i kontrowersyjna postać IT, Gates dał się poznać z różnych stron – wyśmienicie sprawdził się w roli ekonomisty i programisty, a przy tym był człowiekiem bardzo wyluzowanym. Jakkolwiek, wiele firm wytaczało procesy przeciwko monopolowi Microsoftu, oskarżając koncern o wyniszczającą strategię i niesprawiedliwą konkurencję.

Bill Gates po opuszczeniu stanowiska, rozpocznie aktywną działalność w swojej własnej fundacji, Bill & Melinda Gates Foundation, prowadzonej wraz z żoną. Do tej decyzji przygotowywał wszystkich już od dwóch lat, coraz bardziej wycofując się w cień i powierzając kolejne funkcje swoim asystentom – Ray’owi Ozzie oraz Craigowi Mundie.

Jego kontrowersyjną postać podsumowuje serwis msnbc bardzo krótko: „Możesz go kochać lub nienawidzić, ale musiałbyś mieszkać w jaskini – nie biorąc pod uwagę Internetu – gdybyś nie wiedział, kim jest Bill Gates” .

Bill Gates przestał być szefem Microsoftu - ilustracja #1