Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "World Cyber Games Press Release" 27 czerwca 2006, 12:19

Beyond the game – Nie tylko gra

World Cyber Games (WCG) ewoluują wraz z postępem w grach elektronicznych, które stają się najbardziej popularną współczesną rozrywką.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta / wydawcy / dystrybutora produktu i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

World Cyber Games (WCG) ewoluują wraz z postępem w grach elektronicznych, które stają się najbardziej popularną współczesną rozrywką. W roku 2006 w World Cyber Games (WCG) uczestniczy ponad 70 państw z 6 kontynentów, co czyni tę imprezę najbardziej globalnym wydarzeniem e-sportowym. Motto turnieju: „Beyond the game” – „Więcej niż gra” sugeruje, że łączy on środowisko graczy komputerowych z zupełnie nowymi obszarami rozrywki.

Polska edycja WCG właśnie wystartowała! Nawiązując do motta całej imprezy, organizowana jest na wielu płaszczyznach, z których najważniejszą są oczywiście eliminacje w 5 grach turniejowych (FIFA 06, Need for Speed: Most Wanted, Starcraft: Broodwar, Warcraft III: The Frozen Throne, i Counter-Strike 1.6). Eliminacje zaczynają się w lipcu i trwać będą 2 miesiące. Wystartować w nich może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie www.wcg.pl.

www.wcg.pl to adres pod którym można zapoznać się z zamieszczanymi na bieżąco informacjami dotyczącymi WCG 2006 lub pobrać materiały takie jak np.: komunikaty prasowe, harmonogram, logotypy.

Na stronie można również podpisać petycję o wpisanie e-gamingu na listę oficjalnych dyscyplin sportowych, co jest odpowiedzią na liczne prośby uczestników poprzedniej edycji WCG. Skoro bilard, szachy, czy brydż są uważane przez ministerstwo sportu za sporty równoprawne z piłką nożną, to dlaczego mają być inaczej traktowane gry rozwijające refleks oraz uczące przestrzennego i taktycznego myślenia?

Tegorocznym polskim WCG towarzyszyć będą liczne wydarzenia nawiązujące do gier turniejowych. Organizator, agencja interaktywna Comtica, wraz z głównymi sponsorami, firmami: Samsung (światowy partner WCG), Intel, Electronic Arts, D-Link, Vobis i Media Tech przygotowała wiele imprez i konkursów w „świecie rzeczywistym”.

Polskie eliminacje zakończy Finał 9 września w warszawskiej Galerii Mokotów. Będzie to największa impreza końca wakacji: na dziesiątkach ekranów widzowie będą śledzić finałowe zmagania najlepszych polskich cyber-zawodników. Zwycięzcy Finału reprezentować będą nasz kraj we włoskim mieście Monza na Światowym Finale WCG 2006 w dniach 18-22 października.