Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2007, 14:57

autor: BK

Beautiful Katamari – GRA czy gierka?

Sporo mówi się ostatnio o nadchodzącej produkcji japońskiej korporacji Namco Bandai, zatytułowanej Beautiful Katamari. Jak się okazuje, wcale nie musi to być tak rozbudowana gra i wielkie przedsięwzięcie, jak wszyscy podejrzewali.

Sporo mówi się ostatnio o nadchodzącej produkcji japońskiej korporacji Namco Bandai, zatytułowanej Beautiful Katamari. Jak się okazuje, wcale nie musi to być tak rozbudowana gra i wielkie przedsięwzięcie, jak wszyscy podejrzewali.

Beautiful Katamari – GRA czy gierka? - ilustracja #1
Na X360 czy PS3? Na płycie czy w sieci? Beautiful Katamari to wciąż wielka niewiadoma. Wysłuchajmy plotek, ale czekajmy na oficjalne info.

 

Przypomnijmy, że Beautiful Katamari to przygotowywana z myślą o X360 i PS3 kolejna odsłona popularnej serii gier zręcznościowych. Zabawa polegać będzie na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty. O ile w przypadku Katamari Damacy i We Love Katamari kule składały się maksymalnie z około 1500 przedmiotów, to w Beautiful Katamari może ich być nawet 5000. Dodatkowym atutem tej pozycji ma być tryb multiplayer online.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że – zdaniem dziennikarza magazynu Newsweek – gra trafi wyłącznie do rąk posiadaczy Xboxa 360. To podobno wynik porozumienia, o którym przedstawiciele Namco Bandai i Microsoftu poinformują świat w lipcu. Tym razem mamy nowe wieści, od redaktorów serwisu GameSpot, którym udało się sprawdzić w akcji Beautiful Katamari. Gra spodobała się dziennikarzom (pochwalono grafikę w rozdzielczości 720p) i potwierdzili oni, że zadebiutuje ona w październiku tego roku w ramach usługi Xbox Live Arcade. Udostępnienie jej wyłącznie w ramach e-dystrybucji, wraz z innymi, nierzadko bardzo dobrymi, ale mimo wszystko prostymi gierkami, może sugerować, że nie będzie to jednak pełnoprawna produkcja. Z drugiej strony – być może Namco Bandai zaoferuje nam jak najbardziej „dużą” grę, a taka forma sprzedaży wybrana została z innych powodów. Przypomnijmy, że dzisiaj w godzinach porannych informowaliśmy Was, że pełna wersja gry Tomb Raider: Anniversary w wersji na 360-tkę również dostępna będzie do pobrania z Xbox Live. Gdy tylko poznamy oficjalne stanowisko japońskiego wydawcy Beautiful Katamari, przedstawimy je na łamach naszego serwisu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beautiful Katamari

Beautiful Katamari