Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2006, 16:44

autor: BK

Babylon 5 w wersji MMORPG

J. Michael Starzynski, czyli główny twórca uniwersum Babylon 5, podczas tegorocznej edycji imprezy ComicCon zdradził, że powstaje nowa gra nawiązująca do słynnego serialu SF. O ile poprzednia produkcja, w której mogliśmy spotkać bohaterów Babylon 5, czyli gra The Babylon Project, należała do gatunku symulatorów kosmicznych, tym razem możemy spodziewać się czegoś zupełnie innego.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o planach firmy LucasArts związanych z nowymi grami z serii Star Wars, które ujawnione zostały podczas odbywającej się w San Diego imprezy ComicCon. Dokładnie w tym samym miejscu można było dowiedzieć się o nowej grze nawiązującej do innej słynnej serii science fiction, czyli Babylon 5.

Babylon 5 w wersji MMORPG - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że Babylon 5 to serial SF, w którym mogliśmy poznać historię stacji kosmicznej o tej samej nazwie. Do tej pory powstało 110 odcinków (5 sezonów) i kilka pełnometrażowych filmów telewizyjnych. Akcja skupiała się na intrygach politycznych, choć pojawiło się również mnóstwo innych wątków.

J. Michael Starzynski, czyli główny twórca uniwersum Babylon 5, podczas tegorocznej edycji imprezy ComicCon zdradził, że powstaje nowa gra nawiązująca do serialu. O ile poprzednia produkcja, w której mogliśmy spotkać bohaterów Babylon 5, czyli gra The Babylon Project, należała do gatunku symulatorów kosmicznych, tym razem możemy spodziewać się czegoś zupełnie innego – prawdopodobnie RPGa, a całkiem możliwe, że nawet w wersji MMO. Jak donosi serwis BoomTown, Starzynski powiedział zebranym fanom, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie pojawi się w ciągu dwóch tygodni. Nie chciał zdradzać szczegółów, dodał jednak, że jeśli ktoś marzył o tym, by zamieszkać w uniwersum znanym z serialu, teraz będzie miał okazję.

Gdy tylko uzyskamy jakiekolwiek informacje związane z nową grą nawiązującą do słynnego serialu, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Babylon 5 w wersji MMORPG - ilustracja #2