Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Babylon Project (PC)
OkładkaThe Babylon Project (PC)

The Babylon Project PC

Osadzona w realiach science fiction gra symulacyjna, stanowiąca próbę przeniesienia świata popularnego serialu Babylon 5 do środowiska gry Freespace 2.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Babylon Project Premiera PC

6stycznia2005

producent: The Babylon Project wydawca: The Babylon Project Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Babylon Project

Freelancer

Freespace 2

Starlancer

The Babylon Project to próba przeniesienia świata z popularnego serialu Babylon 5 do środowiska gry Freespace 2. Początkowo (w 1999 roku) była to modyfikacja tego programu, dzisiaj – po opublikowaniu kodu źródłowego - jest już pełnoprawnym, choć wciąż darmowym produktem, skierowanym do wszystkich fanów serialu.

Podobnie jak pierwowzór, tak i The Babylon Project jest kosmicznym symulatorem o charakterze zręcznościowym, z tą różnicą, że wszystkie okręty, nazwy własne oraz tło fabularne scenariuszy zawartych w kampanii, nawiązują do wspomnianego wyżej serialu. Autorzy postarali się o wierne odtworzenie zarówno modeli statków jak i ogólnych niuansów związanych ze światem telewizyjnego tasiemca. Wykorzystano m.in. oryginalne ścieżki dialogowe, muzykę oraz fragmenty scen video. W grze niezapomniano również o trybie multiplayer, w którym gracze mogą polatać znanymi z serialu Babylon 5 myśliwcami i toczyć walki pomiędzy sobą.

Gra wykorzystuje zmodyfikowany silnik Freespace 2 i nie potrzebuje oryginalnej wersji tego programu do działania. Wraz z programem dostępne są różne kampanie, które trzeba zainstalować niezależnie od rdzenia gry. Pierwszym pakietem scenariuszy jest zestaw pięciu misji, skupiający się na potyczkach pomiędzy Ziemią a Minbari.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Babylon Project: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Babylon Project Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D