Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 marca 2008, 11:45

autor: Kuba

Tańszy Xbox 360 już na wyciągnięcie ręki!

Zapowiadane od kilku dni obniżki cen Xbox’a 360 stały się faktem. Tańsza konsola jest już na wyciągnięcie ręki wszystkich graczy na terenie całego kraju.

Zapowiadane od kilku dni obniżki cen Xbox’a 360 stały się faktem. Tańsza konsola jest już na wyciągnięcie ręki wszystkich graczy na terenie całego kraju.

Tańszy Xbox 360 już na wyciągnięcie ręki! - ilustracja #1
Nowa cena Xbox’a to prawdziwa okazja.

Mimo faktu, iż Microsoft ogłosił oficjalne ceny Xbox 360 w przeliczeniu na złotówki (Arcade – 777 złotych, Premium – 1049 złotych, Elite – 1399 złotych) okazuje się, że każda z czołowych sieci narzuca swoje własne stawki, zazwyczaj nieznacznie różniące się od sugerowanych. I tak – Empik za konsolę w wersji Arcade życzy sobie 769,90 złotych, Premium – 999,90 złotych, a Elite 1399,90 zł. Oferta dostępna jest od zaraz. Podobnie w sklepach sieci Saturn, gdzie za Arcade zapłacimy 777 złotych, a za Premium – 1149. Co ciekawe – sieć jak na razie nie ma w swojej ofercie wersji Elite. Natomiast sieć Media Markt planuje wprowadzić tańsze Xbox’y do obiegu od poniedziałku, ale – jak udało nam się dowiedzieć – raczej nie powinno być problemów z dokonaniem okazyjnego zakupu już w weekend. Arcade – 769, Premium – 1099, Elite – 1399 złotych. Dane te zebraliśmy dzwoniąc do wybranych placówek każdej z sieci.

Jak widać spośród tych – dość podobnych ofert – zdecydowanie najkorzystniej wygląda propozycja Empiku. 999 złotych za wersję Premium to uczciwa i okazyjna stawka w porównaniu z konkurencją – przynajmniej na dzień dzisiejszy. Fala promocji nie dotknęła także rodzimych serwisów aukcyjnych, gdzie trudno znaleźć Xboxa 360 w takiej cenie, gdy zechcemy przy okazji uwzględnić stosunek jakość/wiarygodność/brak przeróbek. Najprawdopodobniej jednak w ciągu kilku dni zacznie się tam prawdziwy wyścig pomiędzy pojedynczymi sprzedającymi, a także większymi sieciami handlującymi hurtowo w serwisach tego typu.

Tańszy Xbox 360 już na wyciągnięcie ręki! - ilustracja #2
Tylko na który zestaw by się tu zdecydować?!

Ponieważ konsola Microsoftu dostępna jest w trzech różnych wersjach – polecamy zapoznać się z bardzo obszernym artykułem, będącym swoistą encyklopedią wiedzy na temat Xbox 360. Szczególnie uważnie warto przyjrzeć się porównaniu edycji arcade/premium/elite, bo z całą pewnością bardzo ułatwi to podjęcie decyzji – ile jesteśmy w stanie zapłacić za konkretne możliwości.