Embark Studios szykuje nowości dla osób, które w ARC Raiders zrobiły już wszystko. Już jutro natomiast zadebiutuje duża aktualizacja Flashpoint.
ARC Raiders cały czas radzi sobie bardzo dobrze, ale spadek formy jest zauważalny, gdy spojrzy się na wykres aktywności na Steamie. Embark Studios dobrze zdaje sobie jednak sprawę z problemów gry i przyznaje, że obecnie brakuje w niej zawartości dla graczy, którzy zrobili już wszystko.
Dyrektor produkcji, Caio Braga, rozmawiał z serwisem GamesRadar+, gdzie wyjaśnił, jak wygląda proces rozwoju gry. Każdy wewnętrzny zespół stara się zidentyfikować trzy najważniejsze problemy, dziesięć najważniejszych usprawnień, oraz to, co jest już wystarczająco dobre. Dopiero wtedy wszyscy przechodzą do faktycznych działań.
W rezultacie prace nad poprawkami postępują w sposób reaktywny i odbywają się równolegle z rozwojem dużych aktualizacji z nowymi treściami. Odnosząc się do rodzajów problemów identyfikowanych przez studio, Braga przyznał, że najczęściej priorytetem jest balans ARC Raiders.
Balansowanie nigdy nie jest tak naprawdę problemem, ale jest czymś, o czym cały czas pamiętamy. To jedna kwestia. To wszystko jest dla nas nowe – żywe środowisko z taką liczbą graczy. Staramy się określić, które aktualizacje mają największy wpływ na doświadczenie graczy. Widzimy, że niektóre rzeczy są bardziej angażujące, a inne mniej, i ponieważ nie jesteśmy dużym zespołem, optymalizowanie pod kątem tego wpływu to coś, czego się uczymy i co staramy się robić coraz lepiej przy każdej aktualizacji.
Balans w ARC Raiders to trudna kwestia, ponieważ tytuł łączy doświadczenia PvP oraz PvE. Do tego dochodzi fakt, że gracze stają się zwyczajnie coraz lepsi. W efekcie ARC-i, które początkowo mogły stanowić zagrożenie, obecnie wydają słabsze, ponieważ powszechnie znane są taktyki radzenia sobie z nimi. Bez zagrożenia nie ma wyzwania, a bez wyzwania do rozgrywki zaczyna wkradać się nuda.
Embark Studios doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W rozmowie Braga przyznał, że zespół pracuje nad wprowadzeniem nowej zawartości do końcowego etapu gry – zwłaszcza dla osób, które w ARC Raiders zrobiły już wszystko, co tylko się dało.
Endgame to jedna z rzeczy, nad którymi chcemy dalej pracować. Chcemy stawiać graczom wyzwania – szczególnie tym, którzy docierają do końca naszej zawartości. Chcemy dać im więcej. Chcę, żeby mieli więcej do robienia, a ponieważ są już na końcowym etapie, ważne jest też, żeby stawiać im coraz większe wyzwania. To coś, co chcemy kontynuować, ale jednocześnie chcemy też dawać graczom narzędzia, aby inni również mogli czerpać z tego frajdę.
Przy okazji warto przypomnieć, że już jutro zadebiutuje duża aktualizacja zatytułowana Flashpoint. Jej pierwszy teaser ujawnił, że maszyny Shredder wydostaną się poza mapę Stella Montis i trafią też do innych lokacji. Embark Studios szykuje jednak więcej atrakcji, które powoli odsłania w kolejnych materiałach promocyjnych.
W najnowszym zaprezentowano duży obiekt o nazwie Assessor. Nie wiadomo, do czego dokładnie służy ani skąd się wziął, ale według opisu ma być dobrze chroniony. Łupieżcy, którzy się do niego dobiorą najpewniej będą mogli liczyć na cenne łupy.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic

Autor: Marcin Bukowski
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).