Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Akcji WWW po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry po premierze z gatunku akcji na platformę WWW.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

WWW

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry akcji
BlockStarPlanet
BlockStarPlanet

Akcji 13 sierpnia 2014

Sandboksowa produkcja, pod względem rozgrywki i grafiki przywodząca nieco na myśl Minecraft studia Mojang AB. Oferuje dużą dozę swobody, umożliwiając tworzenie własnych plansz i eksplorowanie lokacji wykonanych przez innych. Tytuł został opracowany przez firmę MovieStarPlanet ApS.

Contract Wars
Contract Wars

Akcji 18 grudnia 2012

Darmowa, przeglądarkowa gra MMOFPS, łącząca w sobie najlepsze cechy popularnych wieloosobowych strzelanin z zaawansowanym systemem rozwoju postaci, wzorowanym na produkcjach RPG. W grze uczestniczymy w konflikcie dwóch prywatnych kompanii militarnych, których interesy zbiegają się na terenie Wschodniej Europy. Atutem produkcji jest wysokiej jakości oprawa graficzna, niespotykana dotąd w tytułach przeglądarkowych.

Gladiatorzy 2
Gladiatorzy 2

Akcji 1 stycznia 2007

Arenas of Glory to udostępniana na zasadzie free-to-play i utrzymana w konwencji MMO przeglądarkowa gra akcji stworzona przez firmę Bigpoint. Gracze mają okazję wcielić się w starożytnych gladiatorów i stanąć do walki na śmierć i życie z tysiącami przeciwników oraz różnego rodzaju dzikich bestii.

Seafight: Piraci
Seafight: Piraci

Akcji 18 marca 2006

Gra na przeglądarki internetowe, w której gracz wciela się w kapitana żaglowca i uczestniczy w efektownych pirackich starciach na pełnym morzu.

Deepolis
Deepolis

Akcji 8 sierpnia 2008

Przeglądarkowa gra MMO, za której stworzeniem stoi studio Bigpoint. Zabawa toczy się w głębinach oceanu, a w jej trakcie gracze zasiadają za sterami łodzi podwodnej i eksplorują rozległy świat, walczą z przeciwnikami (produkcja dopuszcza starcia PvP) oraz wykonują zróżnicowane zadania. Zmagania rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech zwaśnionych frakcji – podjęta przez nas decyzja determinuje nie tylko wygląd postaci, lecz także to, jakie okręty trafią w nasze ręce w późniejszej fazie przygody.

SUPERHOT (Prototype)
SUPERHOT (Prototype)

Akcji 13 września 2013

Opracowana przez łódzkie studio SUPERHOT team nietypowa strzelanina FPP, której pierwotna wersja stworzona została zaledwie w tydzień na potrzeby konkursu 7DFPS 2013. Rozgrywka w SUPERHOT polega na eliminowaniu przeciwników w kolejnych sterylnych pomieszczeniach, w których czas biegnie tylko wtedy, kiedy się poruszamy.

Dead Trigger 2
Dead Trigger 2

Akcji 20 lutego 2014

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Tanki Online
Tanki Online

Akcji 4 czerwca 2009

Przeglądarkowa strzelanina, stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Gracze przejmują kontrolę nad podatnymi na modyfikacje czołgami, walcząc o jak najlepsze wyniki na wirtualnym polu bitwy.

Dino Storm
Dino Storm

Akcji 16 stycznia 2013

Przeglądarkowa gra MMO luźno łącząca klimaty dzikiego zachodu ze światem pełnym dinozaurów. Gracz przemierza amerykańską prerię na grzbiecie dinozaura, może zakładać własne obozowiska, posterunki, czy złotonośne kopalnie, bronić innych przed bandami złoczyńców, ujeżdżać coraz bardziej niebezpieczne gady i wypełniać przeróżne zadania zlecane przez postacie NPC.

Brick-Force
Brick-Force

Akcji 13 lipca 2012

Brick-Force jest interesującym połączeniem budowania plansz znanego z Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki. Tytuł został stworzony przez niemiecką firmę Infernum oraz koreańskie studio deweloperskie EXE Games. Gra korzysta z modelu free to play.

Pirate Storm: Death or Glory
Pirate Storm: Death or Glory

Akcji 14 lutego 2012

Przeglądarkowa gra akcji, w której wcielamy się w kapitana pirackiego statku. Zabawa koncentruje się głównie na morskich bitwach, toczonych zarówno z wrogami sterowanymi przez komputer, jak i innymi ludźmi. Istotną rolę odgrywają systemy rozwoju naszej postaci, posiadanego przez nią statku oraz zrzeszających graczy Bractw.

Big Head Bash
Big Head Bash

Akcji 1 czerwca 2012

Przeglądarkowa, platformowa gra akcji stworzona przez studio Spicy Horse, założone przez byłego pracownika id Software Americana McGee. Zabawa polega na niczym nieskrępowanej strzelaninie pomiędzy figurkami stylizowanymi na zabawki o dużych głowach (m.in. znanych polityków czy też postaci z gry Alice: Madness Returns). Tytuł cechuje typowy dla McGee styl wykonania oraz dynamiczna akcja, przypominająca klasyczne strzelaniny sieciowe.

The Mummy Online
The Mummy Online

Akcji prace wstrzymane

The Mummy Online jest utrzymaną w konwencji MMO (Massive Multiplayer Online) przeglądarkową grą akcji, korzystającą z filmowej licencji. Produkcja powstała w studiu Schell Games games i łączy elementy kilku gatunków, w tym zręcznościówki oraz RPG. Gracze wcielają się w odważnych poszukiwaczy przygód, którzy w poszukiwaniu skarbów przemierzają starożytne grobowce i piramidy.

The Pimps
The Pimps

Akcji 21 października 2005

The Pimps jest darmową (free-to-play), przeglądarkową grą MMORPG, za której powstanie odpowiada zespól deweloperski firmy Bigpoint. Gracz wciela się w gangstera, który pragnie zyskać bogactwo i poważenie w przestępczym półświatku. Tytuł oferuje szereg opcji społecznościowych, pozwalających m.in. na tworzenie gangów i prowadzenie wojen z innymi klanami.

MiniDayZ
MiniDayZ

Akcji 21 listopada 2014

Dwuwymiarowa, darmowa gra przeglądarkowa, stworzona przez fana, a następnie wzięta pod skrzydła przez firmę Bohemia Interactive. Produkcja powstała na kanwie gry survivalowej DayZ, wyrosłej z popularnego moda zaprojektowanego z myślą o strzelance ArmA II. Pod kątem zawartości i mechaniki zabawy MiniDayZ nie odbiega zanadto od oryginału – gracz trafia do owładniętej epidemią zombie Czarnorusi i jako jeden z ocalałych stara się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku.

Battle of Cultures
Battle of Cultures

Akcji prace wstrzymane

Battle of Cultures to darmowe polskie MMORPG, uruchamiane z poziomu przeglądarki. Trafiamy do fantastycznego świata, o dominację nad którym walczą cztery grupy przybyłe z naszej rzeczywistości: piraci, wikingowie, samurajowie i Persowie. Grę cechują dynamicznie zmieniająca się sytuacja na mapie politycznej oraz nieustanne przetasowania w sojuszach między poszczególnymi frakcjami.

Agar.io
Agar.io

Akcji 28 kwietnia 2015

Oryginalna sieciowa gra akcji, opracowana przez studio M28. Zabawę rozpoczynamy jako pojedyncza komórka, a naszym zadaniem jest pożeranie komórek innych graczy lub zjadanie porozrzucanego po mapach granulatu. Choć większe komórki z łatwością mogą pożerać mniejsze, ceną za coraz większy rozmiar jest stopniowa utrata prędkości. Komórka z każdą sekundą ulega zmniejszeniu, zatem musi nieustannie pozostawać w ruchu i szukać pożywienia.

Poisonville
Poisonville

Akcji prace wstrzymane

Utrzymana w stylistyce komiksu przeglądarkowa strzelanina MMO, w której wcielamy się w rolę recydywisty. Gra oferuje w pełni trójwymiarowe środowisko, po którym poruszamy się obserwując akcję zza pleców postaci. W trakcie zabawy bierzemy udział w pościgach, przebijamy się przez policyjne barykady i walczymy zarówno ze stróżami prawa, jak i konkurencyjnymi przestępcami.

Sky Legends
Sky Legends

Akcji prace wstrzymane

Sky Legends to udostępniana na zasadzie "free-to-play", przeglądarkowa zręcznościówka lotnicza wyprodukowana przez studio Smart Bomb Interactive. Gracze siadają za sterami zwariowanych samolotów i biorą udział w podniebnych zmaganiach z żywymi przeciwnikami. Oprawa wizualna gry utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce, skrzącej się kolorami i humorem.

Ruined Online
Ruined Online

Akcji prace wstrzymane

Ruined Online to pierwszoosobowa strzelanina (FPS) przygotowana przez deweloperów z firmy Bigpoint z myślą o entuzjastach grania przez przeglądarki internetowe. Akcja gry osadzona została w zniszczonym apokalipsą San Francisco. Gracze wcielają się w jednego z predefiniowanych bohaterów (m.in. samuraj, zabójczyni i mutant) i uczestniczą w emocjonujących potyczkach z żywymi przeciwnikami. Gra wykorzystuje możliwości silnika Unity 3D.

Dead Frontier
Dead Frontier

Akcji 15 października 2011

Przeglądarkowa, zręcznościowa gra MMO z gatunku survival horroru, w której wybijamy hordy śmiercionośnych zombie. Jako mieszkaniec miasteczka Fairview wybieramy profesję z szeregu wykonywanych zawodów, otrzymując tym sposobem odpowiednie bonusy i wybieramy się na rzeź zarażonych już wcześniej mieszkańców. Gra posiada trójwymiarową grafikę z widokiem z góry.

Intrusion
Intrusion

Akcji 21 lipca 2009

Darmowa, przeglądarkowa gra zręcznościowa stworzona przez jednoosobowe studio Vap Games, oprawą audiowizualną jak i zasadami rozgrywki przywodząca na myśl tytuły z serii Metal Slug czy Contra.

Into the Dead
Into the Dead

Akcji 30 grudnia 2013

Hybryda pierwszoosobowej gry akcji i produkcji typu endless runner, w której kontrolowany przez gracza bohater trafia na terytorium opanowane przez żywe trupy. Postawione przed nim zadanie polega na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu, a jego realizację umożliwiają pozyskiwane w toku zmagań narzędzia mordu.

Shadowgun: Deadzone
Shadowgun: Deadzone

Akcji 30 lipca 2013

Spin-off popularnej strzelanki Shadowgun z 2011 roku. W odróżnieniu od oryginału, w tym przypadku mamy do czynienia z produkcją nastawioną tylko na zabawę w multiplayerze. Tytuł oferuje takie tryby rozgrywki, jak Deathmatch i Zone Control.