Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. western

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce western ułożone według popularności.

PC
PC Windows66 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 416 Sony PlayStation 38 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable2 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE14 Microsoft Xbox 3608 Microsoft Xbox4
Mobile
Android13 Apple iOS14 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch13 Nintendo Wii5 Nintendo DS3 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
Compass Point: West
Compass Point: West

Strategiczne 25 marca 2015

Utrzymana w klimacie westernu mobilna strategia z elementami karcianki, będąca debiutem założonego przez weteranów branży, fińskiego studia Next Games. Akcja Compass Point: West przenosi nas do niewielkiego miasteczka gdzieś na Dzikim Zachodzie, a naszym zadaniem jest pomoc szeryfowi w ochronie miasta i lokalnej społeczności.

ANDiOS

World of Western
World of Western

Strategiczne 16 marca 2013

World of Western to opracowana przez zespół Belka Technologies przeglądarkowa gra strategiczna. Produkcja łączy standardowe mechanizmy przeglądarkowych strategii z nietypowym, jak na produkcje społecznościowe, klimatem westernu. Wcielamy się w burmistrza niewielkiego miasteczka, które musimy rozbudowywać i dbać o jego mieszkańców.

WWW

Boot Hill Heroes
Boot Hill Heroes

RPG 8 czerwca 2014

Utrzymana w konwencji spaghetti westernu, old-schoolowa gra RPG, nawiązująca do czasów komputerów 16-bitowych i ery konsoli SNES. Kontrolując jednego z czterech bohaterów musimy postawić przed sądem członków gangu Saints-Little, ujawnić zawiązany przez nich spisek i zapobiec rozlewowi krwi w miasteczku Bronco County. Gra nastawiona jest na tryb kooperacyjny, który można rozgrywać zarówno lokalnie jak i przez internet.

PCX360

Space Marshals 2
Space Marshals 2

Akcji 25 sierpnia 2016

Kontynuacja taktycznej strzelanki, łączącej klimaty science fiction z westernem. Podobnie jak część pierwsza, Space Marshals 2 jest produkcją epizodyczną, stworzoną przez szwedzkiego dewelopera gier mobilnych, studio Pixelbite (twórców serii Reckless Racing oraz strzelanki Xenowerk). Gracz ponownie wciela się w gwiezdnego szeryfa, samotnie walczącego z groźnymi przestępcami. Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, dwójka jest bardzo podobna do oryginału.

ANDiOSWP

2-bit Cowboy
2-bit Cowboy

Zręcznościowe 8 maja 2014

2-bit Cowboy to dwuwymiarowa platformówka zespołu Cascadia Games, która wykonana została w stylistyce wzorowanej na grach dostępnych na 8-bitową konsolę Gameboy. Akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie, pozwalając na wcielenie się w szeryfa broniącego małego miasteczka.

ANDiOS

Back to the Future III
Back to the Future III

Zręcznościowe 12 marca 1991

Back to the Future III to gra zręcznościowa, która fabuła nawiązuje do trzeciego epizodu popularnego cyklu filmów przygodowych, wyreżyserowanego przez Roberta Zemeckisa. Tym razem Marty McFly przeniesie się w czasie do roku 1885, gdzie spróbuje zapobiec morderstwu na swoim przyjacielu, doktorze Brownie.

PC

Billy the Kid Returns
Billy the Kid Returns

Zręcznościowe 1 stycznia 1993

Billy the Kid Returns to opracowana przez studio Alive Software gra zręcznościowa, która pozwala wcielić się w rolę tytułowego rewolwerowca.

PC

Dillon’s Rolling Western
Dillon’s Rolling Western

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Rozpowszechniana w ramach dystrybucji sieciowej produkcja, która łączy w sobie elementy zręcznościowe z typowym tower defense. Głównym bohaterem jest pancernik, który próbuje zaprowadzić porządek na Dzikim Zachodzie.

3DS

A Fistful of Gun
A Fistful of Gun

Akcji 24 września 2015

Zwariowana strzelanina 2D nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. A Fistful of Gun jest rozbudowaną wersją darmowej aplikacji z 2012 roku, stworzoną przez niezależne studio FarmerGnome i wydaną przez Devolver Digital. Akcja gry osadzona jest na Dzikim Zachodzie, gdzie chciwy przemysłowiec chce wybudować linię kolejową do samego piekła. Na jego drodze stają nieumarli rewolwerowcy, w których wcielają się gracze. Każdy z nich ma odmienne umiejętności, styl walki, a nawet sterowanie.

PC

Brave: Shaman's Challenge
Brave: Shaman's Challenge

Akcji prace wstrzymane

Wcielamy się w postać młodego Indianina i ruszamy na ratunek porwanym członkom swojego plemienia. Do eliminacji wrogów i rozwiązywania zagadek używamy szamańskich mocy.

NDS

Wild Arms 3
Wild Arms 3

RPG 14 marca 2002

Trzecia odsłona serii gier z gatunku jRPG, której akcja rozgrywa się w uniwersum łączącym stylistykę westernu i fantasy. Czwórka głównych bohaterów przemierza pustynną planetę Filgaia, aby posiąść potężną moc Obrońców i uniknąć sprawdzenia się przepowiedni o zbliżającej się ostatecznej zagładzie. W trakcie przygody toczymy turowe starcia korzystając ze specjalnych broni ARM, odkrywamy nowe lokacje i rozmawiamy z napotkanymi postaciami niezależnymi.

PS2

Lucky Luke: Transcontinental Railroad
Lucky Luke: Transcontinental Railroad

Strategiczne 23 października 2014

Casualowa gra strategiczna z gatunku time management, w której wcielamy się w popularnego bohatera komiksów i filmów, kowboja Lucky Luke’a. Celem gry jest budowa linii kolejowej, łączącej wschód i zachód Ameryki, a zadaniem gracza jest zadbanie o zatrudnienie pracowników, finanse, potrzebne surowce i bezpieczeństwo prac.

PCANDiOS

Mad Dog McCree: Gunslinger Pack
Mad Dog McCree: Gunslinger Pack

Akcji 16 czerwca 2009

Reedycja klasycznej strzelaniny. Wcielamy się w postać kowboja i staczamy liczne pojedynki na Dzikim Zachodzie. Na ekranie wyświetlany jest film, a my musimy w odpowiednich momentach reagować, zabijając kolejnych wrogów.

Wii

Gunpowder
Gunpowder

Logiczne 31 marca 2015

Gra logiczna osadzona na Dzikim Zachodzie, w której zadaniem gracza jest wywoływanie starannie zaplanowanych eksplozji. Tło fabularne Gunpowder nawiązuje do legendy o Robin Hoodzie. Otóż bogaty przedsiębiorca Grimshaw ma zamiar poprowadzić linię kolei przez niewielkie miasteczko, za nic sobie mając los jego mieszkańców. W ich obronie staje samotny mściciel imieniem Incendio, uzbrojony jedynie we własny spryt oraz beczkę prochu.

PCiOS